czwartek 08 grudnia 2022

Delfiny, Marii, Wirginiusza

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

W ZST stoczyli językowo-matematyczny bój

W ZST stoczyli językowo-matematyczny bój
 

Dla wielu nastolatków rozwiązywanie matematycznych zadań czy też wykazanie się znajomością języka angielskiego bywa pewnym wyzwaniem, a skumulowanie się tych zagadnień mogłoby okazać się trudnością nie do pokonania. Do grona tych osób nie zaliczali się śmiałkowie, którzy wzięli udział w V Powiatowym Konkursie Matematycznym „Maths in English”.

Wydarzenie to w dniu 19 kwietnia gościły mury Zespołu Szkół Technicznych w Turku. W piątkowy poranek w tejże placówce do zmagań z matematyką i zadaniami w języku obcym przystąpili zarówno gospodarze imprezy czyli uczniowie ZST, jak i młodzież reprezentująca Zespół Szkół Ogólnokształcących w Turku i Zespół Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich.

reklama

Jak wskazują Organizatorzy konkursu, jego formuła łączyła wiedzę matematyczną z zakresu funkcji kwadratowej z umiejętnościami posługiwania się angielskim językiem technicznym. Wiedza ta sprawdzana była poprzez zadania zamknięte, umiejętność czytania ze zrozumieniem tekstu w języku angielskim na temat biografii Kartezjusza oraz rozwiązywanie zadań otwartych napisanych w języku obcym.

Choć wszyscy dawali z siebie wszystko wytężając szare komórki, to jednak konkurs musiał mieć swych triumfatorów. Tak oto pierwsze I miejsce w matematyczno-językowej potyczce wywalczył Bartosz Szablewski (kl. III c LO), a jego wyższość musiała uznać laureatka II miejsca - Aneta Choręziak (kl. III c LO) oraz zdobywcy miejsca III - Dawid Stolarek (kl. 4 TM ZST) i Ewa Szustakowska  (kl. II c LO). Wyróżnienie otrzymał Damian Mielcarek (ZSR CKP).

Organizatorami konkursu byli nauczyciele matematyki: mgr Arleta Baszkowska, mgr Marta Mielcarska, mgr Witold Jasiak oraz nauczyciel języka angielskiego mgr Magdalena Raźna. Organizatorzy pragną podziękować sponsorom konkursu: Starostwu Powiatowemu w Turku, firmie Unicorn z Turku oraz Wydawnictwu Nowa Era za ufundowanie nagród i oprawę konkursu.

Opracował:AW
Źródło: ZST w Turku
Fot. M. Derucki

reklama
2
3
4
5
6

Podobne artykuły

180 stypendiów dla najzdolniejszej młodzieży....

180 stypendiów dla najzdolniejszej młodzieży....

6 grudz.
Sandra, Marek i Szymon z ZST w Turku na...

Sandra, Marek i Szymon z ZST w Turku na warsztatach...

25 list.
Na Mini Olimpiadzie pokonywali ogromne bariery....

Na Mini Olimpiadzie pokonywali ogromne bariery....

21 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama