piątek 25 czerwca 2021

Łucji, Witolda, Wilhelma

17°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

R. Bartosik wzywa do debaty obywatelskiej ws. SP ZOZ

R. Bartosik wzywa do debaty obywatelskiej ws. SP ZOZ  - Foto: M. Derucki
Foto: M. Derucki 

Prezentujemy komunikat Przewodniczącego PiS w Turku - Ryszarda Bartosika, dotyczący mającej się odbyć we wtorek 23 kwietnia debaty, poświęconej sytuacji turkowskiego szpitala.

Zarząd Powiatu Tureckiego nie sprawował odpowiedniego nadzoru nad SP ZOZ w Turku w latach 2011 i 2012. Doprowadzono do poważnego kryzysu i utraty płynności finansowej tolerując niegospodarność i uchybienia w zakresie zarządzania placówką.

reklama

Zarząd Powiatu ze starostą Zbigniewem Bartosikiem i wicestarostą Władysławem Karskim nie poczuwa się do odpowiedzialności za sytuację w szpitalu. O wynikach kontroli przeprowadzonych w SP ZOZ nie poinformowano nawet radnych powiatu a Sesja Rady Powiatu planowana jest na koniec maja 2013 r. Istnieje duże prawdopodobieństwo wydzierżawienia albo zmiany właściciela szpitala bez wiedzy mieszkańców powiatu, pracowników i radnych. Jest to sytuacja niedopuszczalna.

W związku z powyższym postanowiłem zorganizować Debatę Obywatelską „Kryzys finansowy SP ZOZ w Turku – zaniechania i brak odpowiedzialności za stan finansów szpitala, możliwości naprawy sytuacji”, która odbędzie się 23 kwietnia 2013 roku o godz. 17.00  w sali konferencyjnej im. Solidarności  Urzędu Miejskiego w Turku, ul. Kaliska 59.

Debata będzie odpowiedzią na arogancję rządzących i zaniechania w zakresie nadzoru nad szpitalem, a także okazją do zaprezentowania stanowisk poszczególnych organizacji i środowisk w sprawie przyszłości szpitala.

reklama

Zapraszam do wzięcia udziału w tym spotkaniu radnych powiatu i samorządu miasta Turek, związki zawodowe działające w szpitalu, zarządy organizacji reprezentowanych w Radzie Powiatu, media i wszystkich zainteresowanych sprawami szpitala.

Ryszard Bartosik
Przewodniczący PiS w Turku, radny powiatu

Podobne artykuły

Powraca sprawa śmiertelnego potrącenia z 2011...

Powraca sprawa śmiertelnego potrącenia z 2011 roku....

11 czerw.
Od dziś zmiana organizacji ruchu na ulicy...

Od dziś zmiana organizacji ruchu na ulicy Kaliskiej.

10 czerw.
Nowa roślinność na ul Kaliskiej. Potężne donice...

Nowa roślinność na ul Kaliskiej. Potężne donice z...

09-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama