sobota 15 sierpnia 2020

Marii, napoleona, Stelii

reklama

R. Bartosik wzywa do debaty obywatelskiej ws. SP ZOZ

R. Bartosik wzywa do debaty obywatelskiej ws. SP ZOZ  - Foto: M. Derucki
Foto: M. Derucki 

Prezentujemy komunikat Przewodniczącego PiS w Turku - Ryszarda Bartosika, dotyczący mającej się odbyć we wtorek 23 kwietnia debaty, poświęconej sytuacji turkowskiego szpitala.

Zarząd Powiatu Tureckiego nie sprawował odpowiedniego nadzoru nad SP ZOZ w Turku w latach 2011 i 2012. Doprowadzono do poważnego kryzysu i utraty płynności finansowej tolerując niegospodarność i uchybienia w zakresie zarządzania placówką.

reklama

Zarząd Powiatu ze starostą Zbigniewem Bartosikiem i wicestarostą Władysławem Karskim nie poczuwa się do odpowiedzialności za sytuację w szpitalu. O wynikach kontroli przeprowadzonych w SP ZOZ nie poinformowano nawet radnych powiatu a Sesja Rady Powiatu planowana jest na koniec maja 2013 r. Istnieje duże prawdopodobieństwo wydzierżawienia albo zmiany właściciela szpitala bez wiedzy mieszkańców powiatu, pracowników i radnych. Jest to sytuacja niedopuszczalna.

W związku z powyższym postanowiłem zorganizować Debatę Obywatelską „Kryzys finansowy SP ZOZ w Turku – zaniechania i brak odpowiedzialności za stan finansów szpitala, możliwości naprawy sytuacji”, która odbędzie się 23 kwietnia 2013 roku o godz. 17.00  w sali konferencyjnej im. Solidarności  Urzędu Miejskiego w Turku, ul. Kaliska 59.

Debata będzie odpowiedzią na arogancję rządzących i zaniechania w zakresie nadzoru nad szpitalem, a także okazją do zaprezentowania stanowisk poszczególnych organizacji i środowisk w sprawie przyszłości szpitala.

reklama

Zapraszam do wzięcia udziału w tym spotkaniu radnych powiatu i samorządu miasta Turek, związki zawodowe działające w szpitalu, zarządy organizacji reprezentowanych w Radzie Powiatu, media i wszystkich zainteresowanych sprawami szpitala.

Ryszard Bartosik
Przewodniczący PiS w Turku, radny powiatu

Podobne artykuły

Pracownik Urzędu Miasta z negatywnym wynikiem....

Pracownik Urzędu Miasta z negatywnym wynikiem. Urząd...

1 lip.
Zarząd Powiatu Tureckiego powierzył stanowisko...

Zarząd Powiatu Tureckiego powierzył stanowisko...

5 lt.
Kaliska wypiękniała. Zakończono prace na nowym...

Kaliska wypiękniała. Zakończono prace na nowym deptaku.

13 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama