wtorek 29 listopada 2022

Błażeja, Margerity, Saturnina

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Wiolonczeliści czarowali dźwiękiem

Wiolonczeliści czarowali dźwiękiem
 

W środę, 24 kwietnia uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Turku z grupy wiolonczelowej Iwony Gorgol rozpoczęli koncertowanie. Młodych wiolonczelistów usłyszeć było można w wybranych przedszkolach i szkołach.

Koncerty odbyły się w Przedszkolu w Malanowie, Szkole Podstawowej w Cisewie, Szkole Podstawowej w Chlebowie oraz w Przedszkolu nr 8 w Turku. Celem trasy było zapoznanie społeczności uczniowskich z grą na wiolonczeli oraz zachęcenie do nauki na tym wyjątkowym instrumencie.

reklama

Grupa wiolonczelistów, która wystąpiła przed uczniami i przedszkolakami z Turku i okolicznych miejscowości, składa się ze starszaków, dzieci młodszych i ich rodziców. Młodzi muzycy uczą się gry na wiolonczeli metodą Suzuki , która kieruje się kilkoma wartościowymi zasadami. Natomiast myśl przewodnia metody brzmi „Każde dziecko może uczyć się grać, gdyż talent muzyczny nie jest wrodzony – jest nabytą zdolnością, którą można rozwijać”.

Młodzi wiolonczeliści zostali bardzo serdecznie przyjęci w każdej z wymienionych placówek. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały przygotowanego specjalnie na tę okazje repertuaru, a także chętnie uczestniczyły w zabawie. Niektórzy mogli nawet spróbować gry na małej wiolonczeli. Ten dzień z pewnością zostanie w pamięci zarówno uczniów szkół i przedszkoli jak i samych wykonawców muzyki klasycznej.

Zainteresowani rodzice oraz szkoły chętne do zaproszenia grupy wiolonczelistów proszone są o kontakt z sekretariatem Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Turku.

Oprac. ED/ Materiał przygotowała I.Ch.

reklama
Wiolonczeliści czarowali dźwiękiem

Podobne artykuły

Posłużą do nauki i rozrywki. Nowy sprzęt...

Posłużą do nauki i rozrywki. Nowy sprzęt komputerowy...

11 paźd.
Nowy sprzęt komputerowy dla dzieci z gminy Brudzew

Nowy sprzęt komputerowy dla dzieci z gminy Brudzew

8 paźd.
Szorstka skóra u dziecka - jak sobie z nią radzić?

Szorstka skóra u dziecka - jak sobie z nią radzić?

7 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama