sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

7°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

W ZSR strzelali, gasili i walczyli wręcz

W ZSR strzelali, gasili i walczyli wręcz
 

Pościg samochodowy, huk serii z karabinów, buchające płomienie – w piątek na terenie Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich dochodziło do zdarzeń, których nie powstydziłby się hollywoodzki plan filmowy. Władze szkoły zadbały o to, by 26 kwietnia obfitował w wyjątkowe atrakcje za sprawą odbywających się wówczas "Drzwi otwartych".

W piątek gimnazjaliści planujący kolejny etap nauki pojawili się w ZSR CKP, by zwiedzić szkołę i przekonać się, jak wyposażone są jej pracownie. Dzięki takiej wizycie można było dowiedzieć się, jakie zawody można zdobyć ucząc się w poszczególnych klasach technikum, a jakie opcje rozwoju dają poszczególne profile liceum.

reklama

Na nudę zdecydowanie nie mogły narzekać osoby, którym marzy się dalsze kształcenie w klasach mundurowych. Gimnazjaliści nastawieni na taką ścieżkę kariery ze szczególnym zainteresowaniem obserwowali strażackie ćwiczenia. Około godz. 14:00 w jednym z budynków wybuchł – rzecz jasna symulowany – pożar, a nieopodal niego pojawiło się kolejne zarzewie ognia. Sytuację opanowali strażacy z jednostek PSP Turek oraz OSP Kowale Księże. Mundurowi zademonstrowali nastolatkom rozmaite techniki walki z żywiołem, a także dzięki podnośnikowi uwolnili z usytuowanego na sporej wysokości okna osoby odcięte od świata przez „płomienie” i dym.

Gdy strażacy wykonali już swoją pracę, gorąco zrobiło się na przyszkolnym stadionie. Na jego teren z impetem wjechało auto osobowe, a w pościg za nim ruszyli antyterroryści. Na ciśnięciu „gazu do dechy” się nie skończyło, gdyż na murawie boiska panowie dokonali wymiany ognia. Koniec końców stróże prawa ujęli zuchwałego „bandytę”, kończąc tym samym niezwykły pokaz.

Wspomniane wydarzenia nie były bynajmniej jedynymi atrakcjami „Drzwi otwartych” w ZSR CKP. Osoby, które odwiedziły w piątek tę placówkę edukacyjną miały szansę uczestniczyć w turnieju piłkarski m gimnazjalistów, a także zobaczyć "Roztańczoną historię Kopciuszka" i pokaz sztuk walki w wykonaniu kadetów. Ponadto zainteresowani mogli rzucić okiem na galerię rękodzieła artystycznego i odbyć jazdę próbną ciągnikiem marki CASE.

AW

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16

Podobne artykuły

Razem weselej w Kowalach. Świętowali mieszkańcy...

Razem weselej w Kowalach. Świętowali mieszkańcy i...

24 sierp.
Pasy transportowe - jakie mają zastosowanie?

Pasy transportowe - jakie mają zastosowanie?

21 sierp.
Kowale Księże: Osiodłali konie i ruszyli...

Kowale Księże: Osiodłali konie i ruszyli pokonywać...

24 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama