wtorek 04 października 2022

Edwina, Rosławy, Rozalii

9°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Reprezentant KP PSP w Turku strażakiem roku?

Reprezentant KP PSP w Turku strażakiem roku? - Źródło: www.straz.turek.pl
Źródło: www.straz.turek.pl 

Tylko od zaangażowania mieszkańców naszego miasta i okolic zależy to, czy mł. asp. Andrzej Nowinowski zdobędzie prestiżowy tytuł „Strażaka Zawodowego Roku 2013”. Głosowanie w tymże plebiscycie trwa do 15 maja.

Konkurs na najlepszego zawodowego strażaka roku w Wielkopolsce zorganizował "Głos Wielkopolski".  W gronie ubiegających się o ów laur uznania nie mogło zabraknąć reprezentanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku. Jest nim mł. asp. Andrzej Nowinowski, związany z turkowską komendą od czerwca 2008 roku.

reklama

Jak informuje oficjalna strona KP PSP w Turku,  nim mł.asp. Andrzej Nowinowski został we wspomnianym już czerwcu 2008 roku przeniesiony do tejże komendy na stanowisko stażysty, pracował w Kopalni Węgla Brunatnego „Adamów” w Turku m.in. jako operator sprzętu pożarniczego, ukończył kurs szeregowych PSP w Bydgoszczy i Szkołę Aspirantów PSP w Poznaniu uzyskując tytuł technika pożarnictwa, a także pełnił służbę w KP PSP w Kole. Nasz kandydat ukończył również Szkołę Podoficerską w Bydgoszczy, a po zakończeniu okresu stażu mianowany został na stanowisko młodszego ratownika. Stopień młodszego aspiranta otrzymał w  listopadzie 2011 roku. Obecnie w KP PSP w Turku zajmuje stanowisko starszego operatora sprzętu specjalnego.

Mł. asp. Andrzej Nowinowski został wyróżniony brązowym i srebrnym medalem „Za zasługi dla pożarnictwa” oraz odznaką „Strażak wzorowy”. Pasja pana Andrzeja to bieganie. Nasz pretendent do tytułu „Strażaka Zawodowego Roku 2013” w okresie od listopada 2011 roku do kwietnia 2013 wziął udział w 25 biegach organizowanych na terenie całej Polski, również w biegach służb mundurowych.

Więcej informacji dotyczących uczestnika plebiscytu można znaleźć na stronie www.straz.turek.pl.

Jak wesprzeć naszego krajana? Nic w tym trudnego. Aby zagłosować na mł. Asp. Andrzeja Nowinowskiego z Komendy Powiatowej PSP w Turku należy po prostu wysłać sms o treści PSP.41 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT). Aktualne wyniki plebiscytu można śledzić na bieżąco w internecie.

reklama

Opracował:AW
Źródło: www.straz.turek.pl

Podobne artykuły

Udany występ lekkoatletów z powiatu na...

Udany występ lekkoatletów z powiatu na Mistrzostwach...

14-09-2021
Wideo: Gospodynie z Będziechowa wygrywają w...

Wideo: Gospodynie z Będziechowa wygrywają w...

30-08-2021
Zagłosuj na dziewczyny z powiatu tureckiego w...

Zagłosuj na dziewczyny z powiatu tureckiego w finale...

24-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama