sobota 24 lipca 2021

Kingi, Krystyna, Michaliny

20°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Przedszkola po naborze

Przedszkola po naborze
 

Zakończył się nabór do przedszkoli prowadzonych przez Gminę Miejską Turek na nowy rok szkolny. Chętnych, jak zawsze, było więcej niż miejsc, placówkom udało się jednak przyjąć ponad 260 dzieci. Miejsc nie wystarczyło dla niespełna 40 maluchów, ale jak przewidują urzędnicy, połowa z nich zajmie we wrześniu miejsca zwolnione przez przedszkolaków rezygnujących z edukacji.

W tym roku o przyjęcie do miejskich przedszkoli starali się rodzice 302 dzieci. Wśród nich było 182 trzylatków, 60 czterolatków, 51 pięciolatków i 8 sześciolatków. 5- i 6-latkowie zgodnie z przepisami do przedszkoli musieli zostać przyjęci, w przypadku dzieci młodszych o przyjęciu decydowało spełnienie kilku kryteriów. Pierwszeństwo miały maluchy na stałe zameldowane w mieście, których rodzeństwo już uczęszcza do miejskich przedszkoli, a oboje rodzice pracują i których rodzice zadeklarowali 9-godzinny pobyt dziecka w przedszkolu.

Miejsc zabrakło dla 23 dzieci 3-letnich i 16 czterolatków, których rodziny nie spełniały powyższych kryteriów. Część z nich trafi jednak do przedszkoli we wrześniu, gdyż zawsze po rozpoczęciu nauki rodzice kilkanaściorga dzieci rezygnują z ich wczesnej edukacji. Na pozostałe czekają miejsca w placówkach prywatnych.

W sumie w turkowskich przedszkolach samorządowych od września uczyć się będzie 882 dzieci.

reklama

Ł. Maciejewski, doradca Burmistrza Turku ds. mediów

Podobne artykuły

W powiecie tak dbają o zwierzęta, że nie...

W powiecie tak dbają o zwierzęta, że nie pomogli...

29-10-2016
Jak radny Nycek został wrogiem numer 1 rolników...

Jak radny Nycek został wrogiem numer 1 rolników i...

16-12-2014
Logo na początek promocji

Logo na początek promocji

27-02-2014

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama