sobota 16 stycznia 2021

Mascelego, Walerii, Włodzimierza

reklama

Basen w remoncie

Basen w remoncie
 

Kryta pływalnia w Turku będzie w czerwcu nieczynna. W tym czasie remontom zostanie poddane tzw. podbasenie, czyli zespół podziemnych urządzeń m.in. filtrujących wodę i mierzących jej jakość. Na wakacje obiekt znów będzie służył mieszkańcom.

W ramach prac zastąpione nowymi zostaną różne filtry, pompy i urządzenia pomiarowe, które się zużywają i podlegają okresowej wymianie. Zamontowane zostaną też zawory, dzięki którym nie trzeba będzie spuszczać całej wody z basenu, by przeprowadzić drobne konserwacje i remonty. Skróci się więc okres zamknięcia pływalni w razie awarii czy przeglądów.

reklama

Remontem objęte będzie tylko tzw. podbasenie, czyli zespół urządzeń znajdujących się pod niecką pływalni, niewymienianych w ramach termomodernizacji, jaką placówka przeszła 2 lata temu. Przypomnijmy, że wtedy pracami objęto niemal cały basen – obrazowo mówiąc – od podłogi po dach. Budynek ocieplono, wymieniono okna oraz system ogrzewania, wyremontowano sanitariaty i szatnie, wprowadzono nowy system poboru opłat, uruchomiono saunę i jacuzzi. Po zaplanowanym na czerwiec remoncie już cały basen będzie zmodernizowany.

Z powodu planowanych prac basen zamknięty będzie w dniach 1-30 czerwca, tak by w wakacje znów mógł służyć mieszkańcom. Wykupione wcześniej karnety zachowują ważność i będzie można z nich korzystać o 30 dni dłużej. W czasie remontu basenu czynne będą grota solna i sala gimnastyczna i to dłużej, bo codziennie w godzinach od 9-21.
 
Ł. Maciejewski, doradca Burmistrza Turku ds. mediów

Podobne artykuły

Obiekty sportowe w Turku z przedłużonym okresem...

Obiekty sportowe w Turku z przedłużonym okresem...

z wczoraj
Pływalnia na ul. Sportowej zamknięta do 17...

Pływalnia na ul. Sportowej zamknięta do 17 stycznia.

22-12-2020
Co dalej z budynkiem po Domu Dziecka? Starostwo...

Co dalej z budynkiem po Domu Dziecka? Starostwo...

24-11-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama