poniedziałek 03 sierpnia 2020

Augustyna, Kamelii, Lidii

reklama

Turek najlepszy w pedałowaniu

Turek najlepszy w pedałowaniu
 

Już znamy wyniki konkursu zorganizowanego przez centrum multimedialno-edukacyjne Planeta Energii pn. „Sztafeta 10 Miast”. Uczestnicy musieli wytworzyć jak największą ilość energii, podczas jazdy na rowerkach.

Okazuje się, że wysiłek fizyczny pod postacją pedałowania nie są straszne dzieciakom z klasy III D ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku, które razem z Panią Grażyną Sujewicz, nauczycielką, zaangażowały się w konkurs. Łączna długość trasy, którą „wyjeździły” wynosiła 706 km, podczas których grupa wytworzyła  0,139 kW/h energii. Turek stał się więc najbardziej energetycznym miastem!

reklama

Dzieciaki wywalczyły w ten sposób tablicę multimedialną wraz z akcesoriami, która trafi do zwycięskiej szkoły. Zostawiły za sobą konkurentów m.in. z Wrześni, Lęborka i Radomska, zdobywając największą ilość punktów. Warto dodać, że to kolejna wygrana klasy Pani Sujewicz w konkursie edukacyjnym organizowanym przez Planetę Energii. W kwietniu tego roku do Turku zawitało mobilne miasteczko edukacyjne, w którym przeprowadzano eksperymenty i wyświetlano filmy tematyczne związane z elektrycznością. Była to nagroda za propagowanie proekologicznej postawy wśród najmłodszych i szereg działań badawczych podjętych przez uczniów.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Jak widać, dla chcącego - nic trudnego. Wystarczą chęci i trochę samozaparcia, by osiągnąć wymierne efekty swojej działalności, rozwijając przy okazji przyszłościowe pasje.

M.A. 

Podobne artykuły

 UKS

UKS "Piątka" Turek czwartą drużyną Kadetek w...

29 lt.
Malanów zdominował Mistrzostwa Powiatu...

Malanów zdominował Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w...

19 lt.
Zimowy Turniej Sportów Walki

Zimowy Turniej Sportów Walki

1 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama