poniedziałek 27 września 2021

Damiana, Mirabeli, Wincentego

19°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Spektakl o śmieciach

Spektakl o śmieciach
 

Tego jeszcze nie było. Mieszkańcy Turku będą mogli oswoić się z zasadami segregacji śmieci oglądając przedstawienie teatralne. Specjalnie przygotowany na tę okoliczność spektakl wystawi Teatr „Szpilka” działający w Szkole Podstawowej nr 1 w Turku. Obejrzą go dzieci z turkowskich przedszkoli i szkół, zaplanowano też pokaz dla dorosłych mieszkańców miasta. Przedstawienie jest częścią akcji informacyjnej dotyczącej zmian w systemie „śmieciowym”, przygotowanej przez urzędników turkowskiego magistratu.

„Turkowskie dzieci segregują śmieci” – już sam tytuł przedstawienia zdradza jego treść. Celem jest prosty: namówić turkowian do selektywnej zbiórki odpadów, wyjaśnić dlaczego warto to robić i nauczyć jak. Spektakl został tak przygotowany, by zaciekawić zarówno dzieci, jak i dorosłych. Dlatego warto wybrać się na niego całym rodzinami, traktując jako połączenie dobrej zabawy z edukacją na temat nowego systemu gospodarki śmieciami. A na naukę – jak wiadomo – nigdy nie jest za późno.

reklama

Spektakl wystawi szkolny Teatr „Szpilka” działający przy turkowskiej „Jedynce”. To grupa znana już w całej Wielkopolsce i nie tylko, wielokrotnie nagradzana i wyróżniana na miejskich, powiatowych, wojewódzkich, a nawet ogólnopolskich konkursach i przeglądach teatralnych. O scenariusz, reżyserię i scenografię przedstawienia zadbały opiekunki teatru, na co dzień nauczycielki z „Jedynki”.

Przedstawienie będzie można obejrzeć w Turku już 20 czerwca. Przed południem zaplanowano dwa pokazy dla przedszkolaków i uczniów turkowskich podstawówek. O godz. 17 natomiast rozpocznie się przedstawienie otwarte dla wszystkich chętnych. Zobaczyć je będzie można w sali Miejskiego Domu Kultury. Wstęp jest oczywiście bezpłatny.

Na pomysł wykorzystania dziecięcego teatru do promocji właściwych postaw związanych z segregacją śmieci wpadli pracownicy Wydziału Gospodarki Odpadami turkowskiego Urzędu Miejskiego. Liczymy, że po obejrzeniu tego spektaklu dzieci staną się takimi ambasadorami segregacji śmieci w swoich rodzinnych domach i zmotywują do niej innych domowników – mówi kierownik Wydziału Waldemar Trojan.

reklama

Wcześniej urzędnicy przygotowali 2 edycje ulotek informujących o zmianach w systemie gospodarki odpadami i zasadach segregacji śmieci. Wysłano je do wszystkich domów jednorodzinnych w Turku i wszystkich spółdzielni oraz zarządów deweloperskich działających w mieście. Na miejskich słupach ogłoszeniowych pojawiły się też plakaty zachęcające do selektywnej zbiórki odpadów.

Ł. Maciejewski, Doradca Burmistrza Turku ds. mediów

Podobne artykuły

"Czekoladki" na scenie kameralnej w Przystani....

20 wrz.
Aplikacja pomoże segregować odpady. Urząd...

Aplikacja pomoże segregować odpady. Urząd Miasta...

2 wrz.
Oklaski na premierze spektaklu

Oklaski na premierze spektaklu "MY PSY" w Miejskim...

25 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama