środa 22 września 2021

Maury, Milany, Tomasza

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

CBA wkroczy w konflikt Bartosików?

CBA wkroczy w konflikt Bartosików?
 

W środowe popołudnie w turkowskiej siedzibie PiS odbyła się konferencja prasowa, zwołana przez Ryszarda Bartosika. Polityk w trakcie spotkania poinformował dziennikarzy, że jest w posiadaniu mailowej korespondencji świadczącej o tym, jak bardzo zaawansowane były rozmowy osób odpowiedzialnych za SP ZOZ w Turku ze spółką, zainteresowaną dzierżawą szpitala. Samorządowiec potępił tego typu działania wskazując, że mogło to rzutować na ewentualny przetarg, więc sprawę powinno zbadać Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Ryszard Bartosik mówił o tym, że do siedziby PiS trafiła - wrzucona przez anonimową osobę do skrzynki pocztowej - kopia maila, w którym toczone są rozmowy, dotyczące potencjalnego przejęcia szpitala. – W mailu mamy taki załącznik, listę dokumentów, które sobie żądała Grupa Nowy Szpital od naszych władz. To jest bardzo, ale to bardzo zaskakujące. Firmie, która nie ma oficjalnie podpisanej umowy, ani niczego podobnego, udostępniamy czy też próbujemy udostępnić jako szpital, jako powiat, dokumenty – mówił samorządowiec.

reklama

Ryszard Bartosik znaczył, iż jego zdaniem jest to tylko wierzchołek góry lodowej: – Pomyłkowo ktoś tego maila wysłał - tak się zdarza - z taką dyskusją przedstawiciela Grupy Nowy Szpital i konsorcjum doradczego, które zajmuje się przekształceniami szpitali. Z tej dyskusji wynika, że panowie starostowie już 13 lutego na własną prośbę w Koninie spotkali się - jak tu jest napisane - na gruncie neutralnym z przedstawicielem Grupy Nowy Szpital, deklarując pełną współpracę, przekazując wiele informacji na temat naszego szpitala. (…) To się dzieje w lutym, a my mieliśmy później dwie sesje Rady Powiatu. Wtedy jak państwo wiedzą, o te sprawy dopytujemy i nie możemy się niczego na ten temat dowiedzieć.

W czasie konferencji Ryszard Bartosik stwierdził, że będzie chciał sprawdzić, czy faktycznie starostowie bez stosownych upoważnień prowadzili rozmowy z potencjalnym uczestnikiem ewentualnego przetargu, który mógł doprowadzić do zmian własnościowych w szpitalu: – Ja pytam publicznie, jak taki przetarg miałby wyglądać? Czy pozycja tego podmiotu nie byłaby uprzywilejowana, skoro takie rozmowy się odbyły?

Zdaniem samorządowca z Kowali Pańskich treści zawarte w mailu - który trafił do rąk członków PiS -sugerują, że jest to poważna sprawa i musi zostać dogłębnie zbadana. – Postanowiłem złożyć doniesienie do Centralnego Biura Antykorupcyjnego. To będzie za chwilę wysłane – mówił Ryszard Bartosik, demonstrując kopertę z dokumentami. – Jako funkcjonariusz publiczny mam pewne obowiązki. Jednym z nich jest zgłaszanie odpowiednim organom o takich sytuacjach, a sytuacja jest bardzo, bardzo podejrzana.

reklama

Ryszard Bartosik zaznaczył, że nie wyklucza złożenia doniesienia do Prokuratury.

AW

Podobne artykuły

Kryzys w szpitalu. Czas wyciągnąć konsekwencje

Kryzys w szpitalu. Czas wyciągnąć konsekwencje

7 wrz.
Informacja Zarządu Powiatu Tureckiego w sprawie...

Informacja Zarządu Powiatu Tureckiego w sprawie...

25-06-2020
Wideokonferencja z udziałem władz powiatu i...

Wideokonferencja z udziałem władz powiatu i Wojewody...

28-03-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama