środa 01 kwietnia 2020

Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

reklama

Nowy inwestor w strefie... w Przykonie

Nowy inwestor w strefie... w Przykonie - Foto: ŁSSE
Foto: ŁSSE 

ASTI to inwestor, który 8 lipca z rąk Janusza Piechocińskiego, Wicepremiera i Ministra Gospodarki, otrzymał zezwolenie na rozpoczęcie inwestycji w przykońskiej strefie. Łącznie tego dnia ŁSSE przyjęła siedmiu nowych inwestorów.

ASTI to kolska spółka zajmująca się produkcją i sprzedażą dodatków do żywności, która ma w planach wprowadzenie szerokiej gamy przypraw i mieszanek przyprawowych. Nowa inwestycja w Przykonie ma polegać na budowie i wyposażeniu hali produkcyjnej wraz z zapleczem socjalnym, magazynem oraz nowoczesnym laboratorium.

reklama

Inwestorzy z Koła zainwestują w Przykonie do końca 2016 przynajmniej 1 mln zł oraz zatrudni do 1 września 2014 r. co najmniej 5 nowych pracowników.

Przypomnijmy, że w lipcu 2012 pozwolenie na rozpoczęcie inwestycji w Podstrefie Przykona otrzymała turkowska logistyczno-spedycyjna spółka Ambro Logistic, która zadeklarowała wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 3,7 mln zł.

Łącznie dnia 8 lipca 2013 do ŁSSE przyłączono siedmiu nowych inwestorów, którzy zadeklarowali, że poniosą nakłady inwestycyjne w kwocie ponad 235 mln zł, utworzą 690 nowych miejsc pracy (Stryków – 130, docelowo 373, Łęczyca – 10, Kutno - 25, Łódź - 510), i utrzymają 3110 miejsc pracy.

reklama

Foto: ŁSSE 

Podobne artykuły

Wideo: Pierwsze robocze spotkanie w sprawie...

Wideo: Pierwsze robocze spotkanie w sprawie budowy...

03-10-2019
Spółka zapłaciła za grunt w strefie

Spółka zapłaciła za grunt w strefie

04-01-2017
Sun Garden także w Przykonie. Broniszewski...

Sun Garden także w Przykonie. Broniszewski zapowiada...

15-11-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama