Dni Turku i Gminy Turek już za 3 dni!

czwartek 05 sierpnia 2021

Emila, Karoliny, Kary

15°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

PGKiM ma problem z workami

PGKiM ma problem z workami - Foto: Robbie Ribeiro / sxc.hu
Foto: Robbie Ribeiro / sxc.hu 

Rewolucja śmieciowa od początku budziła wiele emocji i kontrowersji, nikt jednak nie spodziewał się, że przystąpimy do niej bez żadnego przygotowania. Zbulwersowani mieszkańcy domków jednorodzinnych obsługiwanych przez PGKiM skarżą się na brak kolorowych worków oraz stojaków do nich.

Mieszkańcy domków jednorodzinnych zamiast worków i stojaków otrzymali informację, że dostarczenie produktów opóźni się przez ich brak na rynku. Zapotrzebowanie na nie jest tak wielkie, że producenci krajowi i zagraniczni nie nadążają z produkcją. No bo kto by się spodziewał, że 1 lipca rozpocznie się  w Polsce „śmieciowa rewolucja”?

reklama

Jak tłumaczy w liście do mieszkańców PGKiM Sp. z. o.o., nie ponosi ona odpowiedzialności za zaistniałą sytuację, bowiem wszystkie gminy właściwie jednocześnie podjęły decyzję o zakupie worków i stojaków.  Zgodnie ze specyfikacją przetargową PGKiM miało 30 dni od daty podpisania umowy (czyli od dnia 10.06.2013) z „Zamawiającym”.

Jak mówi przedstawicielka spółki EkoPack z Konina, zajmująca się produkcją i dystrybucją opakowań i materiałów opakowaniowych, wprowadzenie tzw. rewolucji śmieciowej nie było niespodzianką i wszystkie zainteresowane spółki komunalne miały dużo czasu, by zaopatrzyć się we wspomniane produkty, których było na rynku pod dostatkiem.

Póki co zapraszamy Zarząd PGKiM do najbliższego, większego marketu, gdzie znajdą moc odpowiednich worków (120 l.) w różnych wariantach kolorystycznych. Stojaki niestety się skończyły.

reklama

M.A.

PGKiM ma problem z workami - Foto nadesłane przez Czytelnika

Podobne artykuły

Od dziś zmiana organizacji ruchu na ulicy...

Od dziś zmiana organizacji ruchu na ulicy Kaliskiej.

10 czerw.
Ruszają prace na Wyszyńskiego. Podpisano umowę...

Ruszają prace na Wyszyńskiego. Podpisano umowę na...

14 maj.
Ile miesięcznie ton śmieci produkują...

Ile miesięcznie ton śmieci produkują turkowianie?...

10 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama