czwartek 24 września 2020

Dory, Gerarda, Maryny

reklama

Stwórz TURKOPEDIĘ! Przyłącz się do projektu i promuj miasto

Stwórz TURKOPEDIĘ! Przyłącz się do projektu i promuj miasto
 

Chcesz, aby Internet był coraz bogatszy w wiedzę o Turku i powiecie tureckim? A może po prostu zależy Ci na dobrym wizerunku Twojego miasta lub wsi? Przyłącz się do projektu „Turkopedia.pl” – pomóż stworzyć leksykon zawierający hasła dotyczące naszego regionu lub edytuj już gotowe hasła na Wikipedii.

Czasem skuteczne rozwiązania nie muszą wymagać ogromnych nakładów finansowych. A czasem też nie muszą wymagać ich wcale. Wystarczy trochę chęci i zaangażowania ze strony społeczności, aby realizować projekty, które mogą znacznie odmienić oblicze danej społeczności.

reklama

Stąd też pomysł aby stworzyć Turkopedię – lokalną wersję Wikipedii, która będzie zawierała hasła dotyczące jedynie Turku i powiatu tureckiego. W ten sposób, dzięki poświeceniu czasu i umiejętności uczestników projektu, istnieje realna szansa na powstanie internetowej encyklopedii. Dzięki Turkopedii zarówno mieszkańcy powiatu, jak i ludzie z zewnątrz dowiedzą się czegoś o naszych zakątkach.

Ponadto projekt Turkopedia.pl zakłada również edycję zastanych wpisów i redagowanie nowych na Wikipedii. Daję to szansę na zupełnie darmową, a zarazem skuteczną promocję turkowskich dóbr kulturalnych w Polsce. Jeżeli do projektu przystąpią osoby biegle władający innymi niż polski językami, to jest szansa na promocję za granicami kraju.

- Na pomysł utworzenie grupy edytującej Wikipedię wpadłem przypadkiem. Chcąc dodać kilka fotek na stronę wiki miasta Turek, zauważyłem, że ktoś usunął wpis o SCABB. W zamian pojawił się opis festiwalu „Mehofferowskie klimaty”. - mówi inicjator akcji, Marcin Derucki. - Nikt natomiast nie pomyślał o tym, aby zaktualizować informacje na temat Dni Turku oraz Święta Ulicy Kaliskiej – imprez które nie są realizowane już od 3 lat. W związku z tym postanowiłem utworzyć i powoli redagować oddzielny wpis o SCABB - dodaje.

reklama

Jak możemy przeczytać na polskojęzycznej stronie projektu Wikipedia „to wielojęzyczny projekt internetowej encyklopedii działającej w oparciu o zasadę otwartej treści. Funkcjonuje wykorzystując oprogramowanie MediaWiki […] umożliwiające edycję każdemu użytkownikowi odwiedzającemu stronę i aktualizację jej treści w czasie realnym.”

Wszyscy zainteresowani akcji proszeni są o kontakt mailowy: marcin@turek.net.pl lub telefoniczny: 787 77 74 72. Projekt będzie realizowany we współpracy z redakcją Turek.net.pl. Hosting i domenę nieodpłatnie zapewni firma Online24.pl.

AW

Podobne artykuły

Medale dla UKS Sprinter Słodków na...

Medale dla UKS Sprinter Słodków na Mistrzostwach...

z wczoraj
Miłośnicy biegania wsparli mieszkankę Słodkowa...

Miłośnicy biegania wsparli mieszkankę Słodkowa Kolonii.

21 wrz.
Dostawca marki Kubota potwierdza współpracę z...

Dostawca marki Kubota potwierdza współpracę z ZSR...

20 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama