poniedziałek 20 września 2021

Eustachego, Faustyny, Renaty

10°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Miejska Dżungla 2: Chaszcze w rynku

Miejska Dżungla 2: Chaszcze w rynku
 

Ulice i chodniki, zwłaszcza te w okolicy rynku, są wizytówką każdego miasta. Powinny więc wyglądać estetycznie oraz umożliwiać jak najbardziej komfortowy ruch zarówno pieszym, jak i kierowcom. Jak jest w Turku?

Nie da się nie zauważyć, że ulice 3 Maja, Żeromskiego oraz Plac Wojska Polskiego (rynek), po prostu zarastają. W oczy rzucają się okazałe chwasty, dzika trawa i inna roślinność, która rośnie w najlepsze na chodnikach. Osty rosnące w rynku na pewno nie robią dobrego wrażenia ani na mieszkańcach, ani na turystach.

reklama

Co na to jednostki odpowiedzialne za utrzymanie porządku ulic? Andrzej Paruszewski, Kierownik Zarządu Dróg Powiatowych, pod który podlegają ul. 3 Maja i Żeromskiego, stwierdza, iż na pewno ten stan rzeczy ulegnie zmianie.

W ubiegłym tygodniu chwasty zostały opryskane, jednak, póki co, Zarząd Dróg Powiatowych musi zająć się sprawami pilniejszymi, związanymi bezpośrednio z zachowaniem bezpieczeństwa. Dostaliśmy jednak obietnicę, iż sprawa dzikich roślin zostanie w najbliższym czasie wzięta pod uwagę.

Rynek, który podlega pod Urząd Miasta, także powoli zamienia się w sawannę - coraz wyższe trawy straszą i szpecą. Niestety, nie udało nam się skontaktować z podmiotami odpowiedzialnymi za ten stan rzeczy. Czyżby ktoś pomyślał, iż krzewy na chodnikach doskonale wkomponują się w klimat Mehoffera? Na zdjęciach prezentujemy stepową trawę oraz gorejący krzew, prezentujące się na tle chodnika niezwykle malowniczo.

reklama

Jeśli ktoś z naszych czytelników chciałby podzielić się informacjami na temat stanu chodników w naszym mieście, może przestać swoje uwagi oraz zdjęcia na adres martyna@turek.net.pl.

M.A.

Podobne artykuły

OSP Kowale Księże z nowym zarządem. Ireneusz...

OSP Kowale Księże z nowym zarządem. Ireneusz Kolenda...

15 wrz.
ZSR CKP. Wielkopolska Sieć Młodych Rolników -...

ZSR CKP. Wielkopolska Sieć Młodych Rolników -...

13 wrz.
Ostatni sprawdzian UKS Sprinter przed...

Ostatni sprawdzian UKS Sprinter przed...

6 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama