sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

7°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Policja ukarze "hodowców" chodnikowych chwastów

Policja ukarze
Fot. M. Derucki 

Prezentujemy tekst Łukasza Maciejewskiego – doradcy burmistrza Turku ds. mediów, wystosowany jako odpowiedź na opublikowany w dniu 22 lipca b.r. tekst "Miejska Dżungla 2: Chaszcze w rynku", dotyczący estetyki miejskich ulic i chodników.

W nawiązaniu do artykułu "Miejska Dżungla 2: chaszcze w rynku", jaki pojawił się na Państwa portalu, pragnę zwrócić Państwa uwagę na nieścisłości, jakie się w nim znalazły. Otóż, utrzymanie porządku na Placu Wojska Polskiego to istotnie obowiązek Urzędu Miejskiego, tyle że tam nie ma ani jednej zarośniętej chaszczami kostki chodnikowej. Są za to cudownie wypielęgnowane trawniki.

Zarośnięte chaszczami chodniki, które stały się ilustracją artykułu i być może przyczyną jego powstania, zlokalizowane są po zewnętrznej stronie Placu Wojska Polskiego i przylegają do tamtejszych kamienic. A zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, za porządek na terenie chodnika przyległego do nieruchomości odpowiada właściciel tej nieruchomości. Nieruchomości przy Placu Wojska Polskiego należą do prywatnych właścicieli. Zatem sugerowanie, że to Urząd Miejski w Turku odpowiada za porośnięte trawą chodniki, jest mówiąc delikatnie, krzywdzące.

Pragnę zwrócić Państwa uwagę, że sformułowanie "nie udało nam się skontaktować z podmiotami odpowiedzialnymi za ten stan rzeczy" nie zwalnia dziennikarza od obowiązku dochowania szczególnej staranności przy zbieraniu informacji do artykułu, czego tu akurat zabrakło.

Mają natomiast Państwo rację, pisząc, iż zarośnięte chodniki istotnie nie cieszą oka. Dlatego Burmistrz Miasta Turku wystąpił do Komendanta Powiatowego Policji w Turku z wnioskiem o ukaranie właścicieli nieruchomości nie wywiązujących się z nałożonych na nich obowiązków w zakresie utrzymania porządku i czystości.

Łukasz Maciejewski

*tytuł pochodzi od redakcji

Podobne artykuły

Święto Flagi Państwowej i miejskie uroczystości...

Święto Flagi Państwowej i miejskie uroczystości...

2 maj.
Turek pozamiatany. Wiosenne porządki czas zacząć!

Turek pozamiatany. Wiosenne porządki czas zacząć!

10 mrz.
Lasery, bajery... Sylwester w rynku po rocznej...

Lasery, bajery... Sylwester w rynku po rocznej przerwie

1 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama