środa 30 września 2020

Geraldy, Honoriusza, Wery

reklama

Nowe oblicze turkowskiej biblioteki

Nowe oblicze turkowskiej biblioteki - Foto: biblioteka.turek.net.pl
Foto: biblioteka.turek.net.pl 

Mimo ostrzeżeń i smutnych statystyk, że Polacy czytają coraz mniej, bez wątpienia biblioteka jest miejscem potrzebnym, przyciągającym miłośników literatury, uczniów, czy studentów. Dlatego powinna być zachowana w jak najlepszym stanie. Cieszy więc wiadomość o nadchodzącym remoncie.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku już od 26 sierpnia zostanie poddana gruntownemu remontowi. Planowo ma on trwać do 31 października, jednak użytkownicy Wypożyczalni dla Dorosłych i Dzieci od lat 16 nie mają powodu do obaw - wypożyczalnia ma działać bez większych zakłóceń, z wyjątkiem dnia 3 września.

reklama

Od 26 sierpnia do 3 września zamknięte będą Wypożyczalnia i Czytelnia dla Dzieci a także Dział Zbiorów Regionalnych. Od 4 do 20 września nie będzie można korzystać z Czytelni Książek i Czasopism, Czytelni Komputerowej oraz Zbiorów Multimedialnych. Biblioteka jednak oferuje pomoc w nagłych i ważnych przypadkach w udostępnianiu swoich zbiorów.

Wszystko dzięki temu, iż udało się pozyskać ponad 200 tys. zł na remont placówki z Programu Wieloletniego Kultura+. Priorytet Biblioteka+. Dodatkowe 70 tys. zł pochodzi z dotacji celowej, jaką biblioteka otrzymała z budżetu miejskiego. Dzięki środkom instytucja stanie się bardziej funkcjonalna, nowoczesna i lepiej wyposażona.

Z niecierpliwością czekamy na efekty remontu oraz nowe możliwości, jaki da on czytelnikom.

reklama

M.A.
 

Podobne artykuły

Literackie poranki ze znanymi pisarzami w...

Literackie poranki ze znanymi pisarzami w bibliotece...

25 wrz.
Ministerialne środki na promocję biblioteki. W...

Ministerialne środki na promocję biblioteki. W...

25 wrz.
Jacek Hugo-Bader spotka się z czytelnikami w Turku

Jacek Hugo-Bader spotka się z czytelnikami w Turku

20 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama