sobota 15 sierpnia 2020

Marii, napoleona, Stelii

reklama

Gimnazjaliści wybrali szkoły średnie w Turkowskiem

Gimnazjaliści wybrali szkoły średnie w Turkowskiem
 

W szkołach ponadgimnazjalnych trwają ostatnie przygotowania do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Znane są już wyniki naboru do trzech szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Turecki. Absolwenci gimnazjów z terenu powiatu  w większości wybierali szkoły w powiecie tureckim. Zdecydowała oferta edukacyjna oraz lokalizacja placówek.

Według danych przygotowanych przez Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Turku,  wyniki naboru na rok szkolny 2013/2014 (na kilkanaście dni przed pierwszym dzwonkiem) kształtują się następująco:  do Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Turku zostało przyjętych 337 uczniów gimnazjów, z czego 311 osób to mieszkańcy powiatu tureckiego, zaś 26 osób pochodzi z innych powiatów. W Zespole Szkół Technicznych w Turku naukę będzie kontynuować 480 osób, w tym 35 uczniów z innych powiatów. Na kwalifikowane kursy zawodowe, organizowane w ZST, uczęszczać będzie 165 słuchaczy. W Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich od 1 września będzie 140 nowych uczniów (z czego 33, to osoby spoza powiatu tureckiego).

reklama

Ciekawostką jest fakt, że wśród nowych uczniów, którzy będą uczyć się w trzech szkołach średnich w powiecie tureckim są między innymi osoby z tak odległych powiatów jak: wrocławski, włocławski, tyski i zielonogórski.

Znane są też dane dotyczące liczby absolwentów gimnazjów z Turkowskiego, którzy wybierali szkoły w powiecie na dalszy etap swojej edukacji.  Wiadomo np. że wszyscy absolwenci Gimnazjum w Kowalach Pańskich (gm. Kawęczyn) postanowili kontynuować naukę w trzech szkołach ponadgimnazjalnych w naszym powiecie. Podobnie wysokie współczynniki wyboru dotyczą uczniów z gimnazjów w Słodkowie gm. Turek (98% uczniów wybrało szkoły średnie w Turku i Kaczkach Średnich), Przykonie (93%), Dobrej (92%) i Gimnazjum nr 2 w Turku (91%).

Najmniejsza liczba osób, które postanowiły uczyć się w szkołach prowadzonych przez nasz powiat, pochodzi z gimnazjum w Tuliszkowie, bo zaledwie 28%. Wiadomo, że osoby te wybrały naukę głównie w Koninie, który terytorialnie leży bliżej Tuliszkowa, niż Turek.

reklama

Przypomnijmy, że uczniowie dojeżdżający do szkół w powiecie tureckim będą mogli korzystać z transportu świadczonego przez PKS Turek SA. Według deklaracji zarządu firmy kursy będą utrzymane na dotychczasowym poziomie, a siatka połączeń będzie uzgadniana i aktualizowana na bieżąco ze szkołami.

Na koniec ważna informacja dla uczniów mieszkających na stałe poza Turkiem: Bursa Szkolna w Turku (tel. 63 /278 47 24) oraz internat Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich (tel. 63 /289 84 21) dysponują jeszcze wolnymi miejscami i dyrektorzy zapraszają uczniów do skorzystania z oferty całodobowej opieki jaką zapewniają placówki w dniach nauki w szkole.

informacja prasowa

Podobne artykuły

Wideo: Szkoły średnie zapraszają ósmoklasistów....

Wideo: Szkoły średnie zapraszają ósmoklasistów....

5 czerw.
Odkryj w sobie wirtuoza - rusza rekrutacja do...

Odkryj w sobie wirtuoza - rusza rekrutacja do...

14 maj.
Przedłużenie konkursu ofert na realizację zadań...

Przedłużenie konkursu ofert na realizację zadań...

18 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama