czwartek 24 września 2020

Dory, Gerarda, Maryny

reklama

Absolwenci SP5 zaśpiewają "Sto lat"

Absolwenci SP5 zaśpiewają
 

Zarówno uczniowie, jak i absolwenci oraz kadra nauczycielska ze Szkoły Podstawowej nr 5  mieli powód do dumy i okazję do świętowania: placówka ukończyła równo 20 lat. Uroczystości z tej okazji połączono z rozpoczęciem roku szkolnego, dnia 2 września.

Szkoła rozpoczęła swoją działalność 1 września 1993 roku. W 1999 roku otrzymała ona imię UNICEF, organizacji Narodów Zjednoczonych ds. dzieci. W kolejnych latach szkoła stworzyła klasy integracyjne (2000/2001) oraz wzbogaciła się o szereg boisk „Orlik”. Podczas dwóch dekad działalności swoje pierwsze kroki w edukacji stawiało tam 3180 uczniów.

reklama

Podczas obchodów nie zabrakło wzruszeń, podziękowań, wzajemnych gratulacji oraz wspomnień: minutą ciszy uczczono pamięć pracowników, którzy odeszli na zawsze. Uczniowie oraz absolwenci, wśród których są także obecni nauczyciele, przedstawili program artystyczny przypominający najważniejsze wydarzenia z życia szkoły.

Dużym sukcesem na pewno jest fakt, że dorośli już ludzie, którzy niegdyś opuścili mury tej szkoły, wracają do niej z własnymi pociechami. Pracownicy oraz dyrektor, Zdzisława Kośla, życzyli sobie dalszych sukcesów w kształceniu młodych pokoleń i niegasnącej pasji w swojej pracy.

Na tym jednak nie kończą się uroczystości związane z jubileuszem: 6 września odbędzie się Koncert Absolwentów Szkoły Podstawowej nr 5, podczas którego zaprezentują się m.in. Milena Chypś, Piotr Podembski, czy Margarita Wójcik. Wydarzenie będzie miało miejsce w auli szkoły o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy!

reklama

M.A.
 

Podobne artykuły

Dwunaste spotkanie z mistrzem Mehofferem

Dwunaste spotkanie z mistrzem Mehofferem

13-12-2018
Wielkanocno-wiosenne spotkanie z literaturą

Wielkanocno-wiosenne spotkanie z literaturą

27-03-2018
Turek: Świąteczny festyn w Szkole Podstawowej...

Turek: Świąteczny festyn w Szkole Podstawowej nr 5

07-12-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama