piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Uczniowie z powiatu drudzy z województwie

Uczniowie z powiatu drudzy z województwie - Źródło: www.powiat.turek.pl
Źródło: www.powiat.turek.pl 

Zakończyła się czternasta edycja powiatowego i trzynasta wojewódzkiego współzawodnictwa sportowego. W czwartek, 19 września, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Turku podsumował osiągnięte przez szkoły wyniki w roku szkolnym 2012/2013.

W współzawodnictwie wzięło udział: 26 szkół podstawowych, 12 gimnazjów i 3 szkoły ponadgimnazjalne. Złożyło się na nie 4163 startów zawodników w 146 imprezach. Dzięki licznemu udziałowi oraz wysokiemu poziomowi sportowemu Powiat Turecki awansował na drugie miejsce w klasyfikacji województwa wielkopolskiego.

reklama

Podsumowanie to okazja do złożenia podziękowań za trud wkładany przez zawodników i trenerów w osiągnięte wyniki. W kategorii szkół podstawowych ,,małych” 1 miejsce zdobyła SP z Koźmina, 2 – Kaczki Średnie, 3 – Galew. Wśród szkół podstawowych ,,dużych” zwyciężyła Szkoła Podstawowa z Przykony (2 miejsce – SP Malanów, 3 miejsce – SP Słodków).

W rywalizacji gimnazjalistów bezkonkurencyjni byli uczniowie Gimnazjum w Przykonie, którzy wyprzedzili Gimnazjum nr 2 i nr 1 w Turku. Natomiast wśród szkół ponadgimnazjalnych zdecydowanie zwyciężył Zespół Szkół Ogólnokształcących w Turku – po raz szósty najbardziej usportowiona wielkopolska szkoła.
Za  osiągnięcia oczywiście są nagrody.

Mistrzowie Wielkopolski oraz ich trenerzy otrzymali listy gratulacyjne i czeki, a szkoły - nagrody pieniężne na zakup sprzętu sportowego wręczone przez Starostę Tureckiego Zbigniewa Bartosika, Przewodniczącego Komisji Edukacji Jana Koniecznego, Przewodniczącego Komisji Sportu i Promocji Powiatu Andrzeja Wojtkowiaka oraz Dyrektora Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Marka Górskiego. Tytuł Mistrza zdobyli lekkoatleci: Dorota i Iwona Werner, Tomasz Pietrzak, Lidia Augustyniak, Kamil Targoński, Łukasz Linka, Norbert Chojnacki i Michał Pilarz.

Pamiątkowe odznaczenia otrzymali również przedstawiciele gmin. Najlepiej usportowioną okazała się gminna miejska Turek, która wyprzedziła Przykonę i Brudzew. 

reklama

Źródło: www.powiat.turek.pl

Źródło: www.powiat.turek.pl2
Źródło: www.powiat.turek.pl3
Źródło: www.powiat.turek.pl4

Podobne artykuły

103 lata w służbie społeczeństwa. Turkowskie...

103 lata w służbie społeczeństwa. Turkowskie obchody...

5 sierp.
Uroczysta zbiórka strażaków. Odznaczenia i nowe...

Uroczysta zbiórka strażaków. Odznaczenia i nowe wozy

11-12-2021
Policjanci z Turku wśród odznaczonych odznaką...

Policjanci z Turku wśród odznaczonych odznaką...

26-07-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama