sobota 24 lipca 2021

Kingi, Krystyna, Michaliny

17°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Dyrektor Bartosik pozwał Karskiego

Dyrektor Bartosik pozwał Karskiego
 

Objęcie przez Ryszarda Bartosika stanowiska dyrektora Biura Zarządu, Administracji i Zamówień Publicznych w PGKiM wywołało wzburzenie wielu mieszkańców Turku, a z politykiem PiS w szczególności nie zamierzali cackać się samorządowcy LPS-u. Jak się okazało, spór Bartosika i Karskiego może skończyć swój (tymczasowy zapewne) finał w sądzie, gdyż samorządowiec z Kowali Pańskich w dniu 9 października złożył akt oskarżenia przeciwko wicestaroście.‹

Zamieszanie wokół awansu lokalnego lidera Prawa i Sprawiedliwości poskutkowało stosownymi konferencjami. W piątek 4 października takie spotkanie zwołało Lokalne Porozumienie Samorządowe.  –Gdy mamy trudne czasy i każdy musi radzić sobie z problemami, ktoś inny umocowany politycznie dostaje ciepłą posadkę z wielotysięcznym wynagrodzeniem – mówił prezes LPS, Władysław Karski. –Na dodatek stanowisko sztucznie stworzone i bez jakiekolwiek naboru czy konkursu. Zdałoby się powiedzieć po znajomości. Wstyd i hańba. Jak podkreślano podczas konferencji, Ryszard Bartosik znany jest głównie z tego, że ocenia i oskarża innych samorządowców, a sytuację jego awansu nazywano skandalem.

reklama

Na reakcję polityka PiS nie trzeba było długo czekać. Zwołał on w niedzielę 6 października własną konferencję, w czasie której ustosunkował się do zarzutów kierowanych pod jego adresem oraz przedstawił swój punkt widzenia w całej sprawie. Radny wypowiadał się także na temat konferencji prasowej sowarzyszenia LPS mówiąc, że zarzuca mu się wielotysięczne wynagrodzenie i utworzenie sztucznego stanowiska na jego potrzebę. Pokazał oświadczenie majątkowe za 2012 rok Władysława Karskiego, opiewające na kwotę ok. 111 tys. zł., mówiąc, że to wynagrodzenie bierze się przecież z naszych podatków. Na tym jednak nie koniec.

Jak informuje Ryszard Bartosik, w dniu 9.10.2013r. złożył akt oskarżenia przeciwko Władysławowi Karskiemu. – Wicestarosta turecki Władysław Karski przekazał opinii publicznej podczas konferencji prasowej w dniu 4.10.2014 r. w lokalu Lokalnego Porozumienia Samorządowego w Turku przy ul. Kolska Szosa 11 za pośrednictwem mediów informacje zniesławiające moją osobę – oświadcza nowy dyrektor Biura Zarządu, Administracji i Zamówień Publicznych PGKiM.

AW

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Więcej pytań o stan...

Listy do redakcji: Więcej pytań o stan szpitala, niż...

13 czerw.
Od dziś zmiana organizacji ruchu na ulicy...

Od dziś zmiana organizacji ruchu na ulicy Kaliskiej.

10 czerw.
Radni

Radni "PIS i Niezrzeszeni" chcą sesji w sprawie...

5 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama