sobota 26 września 2020

Cypriana, Justyny, Łucji

reklama

Malanowianin spowodował 2,5 mln zł strat

Malanowianin spowodował 2,5 mln zł strat - foto: www.wielkopolska.policja.gov.pl
foto: www.wielkopolska.policja.gov.pl 

Zazwyczaj w portalowej Kronice Kryminalnej można poczytać o piratach drogowych, tymczasem policjanci niedawno przyłapali na innym rodzaju piractwa pewnego mieszkańca Malanowa. Mężczyzna sprzedawał specjalistyczne oprogramowanie, nie mając jakiegokolwiek do tego prawa. Grozi mu teraz kara do 2 lat więzienia.

Chodzi o oferowanie do sprzedaży podrobionych interfejsów oraz oprogramowania do diagnostyki samochodowej. Takim działaniem – wedle ustaleń stróżów prawa – zajmować się miał 25-letni mieszkaniec Malanowa. Proceder trwał najprawdopodobniej – jak wskazuje Komenda Powiatowa Policji w Turku – od lutego 2013 roku do 16 stycznia 2014 roku. Ukrócili go policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Mieli oni podejrzenia, iż malanowianin urządzenia sprowadza z zagranicy, oprogramowanie kopiuje z Internetu, a następnie gotowy sprzęt sprzedaje głównie za pośrednictwem portali aukcyjnych.

reklama

Policjanci skontrolowali siedzibę malanowskiego przedsiębiorstwa. Kontrola przyniosła 25-latkowi niemałe kłopoty, a odbyła się chwilę po tym, jak właściciel firmy jednemu z klientów proponował kupno trefnego urządzenia. Stróże prawa zabezpieczyli cztery interfejsy do diagnostyki samochodowej z podrobionym oprogramowaniem oraz sprzęt służący do jego kopiowania. Brak oryginalności produktów stwierdził pracownik firmy zajmującej się ochroną praw autorskich i znaków towarowych.

Mężczyzna swą działalnością spowodował duże straty na rzecz firmy z siedzibą w Stęszewie czyli producent a oryginalnych urządzeń. Z zabezpieczonej dokumentacji księgowej wynika, że sprzedanych zostało przeszło 160 podrobionych interfejsów. Sprawia to, że straty szacuje się na ogromną kwotę ponad 2,5 miliona złotych.

Malanowianinowi za sprzedaż produktów zawierających nielegalne oprogramowanie grozi kara do 2 lat więzienia.

reklama

AW
Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu 

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Dwie tragedie w jednym czasie. Zginął kierowca...

Dwie tragedie w jednym czasie. Zginął kierowca...

17 sierp.
Groźny wypadek w Malanowie. Motocyklista w...

Groźny wypadek w Malanowie. Motocyklista w szpitalu

13 sierp.
OSP Malanów oferuje pomoc seniorom z gminy

OSP Malanów oferuje pomoc seniorom z gminy

16 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama