Mikołajkowy Pobór Krwi dla Agaty. Przyłącz się i Ty!

piątek 04 grudnia 2020

Barbary, Hieronima, Krystiana

reklama

W wypadku przy cmentarzu zawinił kierowca

W wypadku przy cmentarzu zawinił kierowca
 

Informacja o zdarzeniu drogowym w pobliżu turkowskiej nekropolii, w wyniku którego obrażeń doznała 62-letnia turkowianka, wywołał serię spekulacji, gdy internauci zaczęli przekonywać się nawzajem o winie cyklistki i kierowcy samochodu dostawczego. Osoby, które obwiniły kobietę jadącą jednośladem, uczyniły to zbyt pochopnie.

Gwoli przypomnienia – około godz. 11:15 wspomniana rowerzystka znalazła się w pobliżu skrzyżowania ul. Chopina i alei Jana Pawła II. Kobieta nadjeżdżając od strony Władysławowa wyprzedzała prawą stroną jezdni pojazdy ustawione przed sygnalizatorem. W pewnym momencie turkowiankę potrącił skręcający w prawo dostawczy Mercedes. Z relacji świadków wynika, że cyklistka znalazłszy się pod naczepą samochodu była ciągnięta po jezdni przez kilka metrów. Poszkodowana trafiła do kaliskiego szpitala.

reklama

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji za sprawcę zdarzenia uznany został 36-letni kierowca „dostawczaka”, a staje się to oczywiste, gdy zna się zbiór przepisów dotyczących rowerzystów i rowerów zawartych w znowelizowanej Ustawie Prawo o ruchu drogowym zwanej potocznie Kodeksem drogowym.  Otóż zgodnie z art. 24 ust. 12 kierujący rowerem może wyprzedzać inne niż rower powoli jadące pojazdy z ich prawej strony. Kolejnym argumentem jest to, iż kierowca Mercedesa nie zastosował się do art. 27 ust. 1a Prawa o ruchu drogowym, który mówi: Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerzyście jadącemu na wprost po jezdni, pasie ruchu dla rowerów, drodze dla rowerów lub innej części drogi, którą zamierza opuścić.

AW
Źródło: KPP w Turku

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Zderzenie Forda z Oplem w Polichnie. Dwie osoby...

Zderzenie Forda z Oplem w Polichnie. Dwie osoby...

13 list.
Śmiertelny wypadek na Osiedlu Wyzwolenia....

Śmiertelny wypadek na Osiedlu Wyzwolenia. Pracownik...

23 paźd.
Poważny wypadek w Grąbkowie. Zginął 36-letni...

Poważny wypadek w Grąbkowie. Zginął 36-letni...

12 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama