sobota 25 września 2021

Aureli, Kamila, Kleofasa

13°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Szukali bomby w LO

Szukali bomby w LO
 

Teren odgrodzony taśmami, obecność policjantów – taki  stan rzeczy zastali maturzyści, którzy we wtorkowy ranek pojawili się przed budynkiem I Liceum Ogólnokształcącego w Turku. Powodem tego był – na szczęście fałszywy – alarm bombowy, który poskutkował wszczęciem przez dyrekcję szkoły i Policję działań, zgodnych z wszelkimi obowiązującymi w takich sytuacjach procedurami.  Autorowi maila, który postraszył uczniów, kadrę szkoły i lokalne służby groźbą wybuchu w murach „ogólniaka”, grozi kara do 8 lat więzienia.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Turku, dyrektor liceum o godz. 7:40 odebrała e-mail, który stał się powodem dużego zamieszania. W treści tegoż listu ktoś zawarł informacje mówiące, iż w budynku „ogólniaka” podłożony został ładunek wybuchowy. Jak zaznaczył sprawca, miał być to ładunek niewielki, ale mogący narobić dużo huku i zamieszania.

reklama

Sytuacja wymagała natychmiastowego działania. O godz. 7:44 do akcji wkroczyli policjanci. O tak wczesnej porze nie było jeszcze potrzeby ewakuacji budynku, więc szybko mogli go przeszukać funkcjonariusze z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Saperskiego. Ładunku rzecz jasna nie było, więc o godz. 8:40 akcja została zakończona, a zaniepokojeni maturzyści mogli wejść do budynku, by o godz. 9:00 zmierzyć się z egzaminem z matematyki.

AW
Źródło: KPP w Turku

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Ładunki z bronią biologiczną w Starostwie...

Ładunki z bronią biologiczną w Starostwie Powiatowym...

22-09-2020
Fałszywy alarm bombowy w LO, ZST i ZSR. Matury...

Fałszywy alarm bombowy w LO, ZST i ZSR. Matury...

07-05-2019
Alarmy bombowe w całej Polsce. W Turku też...

Alarmy bombowe w całej Polsce. W Turku też szukano...

08-06-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama