piątek 25 września 2020

Aureli, Kamila, Kleofasa

reklama

Śniada złodziejka ukradła pieniądze, po chwili miała stłuczkę

Śniada złodziejka ukradła pieniądze, po chwili miała stłuczkę - foto: sxc.hu / Marcin Rolicki
foto: sxc.hu / Marcin Rolicki  

Niezbyt długo łupem skradzionym z jednego z domów w Małoszynie nacieszyła się mieszkanka Konina. Po dokonanym włamaniu kobieta wraz ze swymi kompanami brała udział w zdarzeniu drogowym,  które poskutkowało wpadnięciem w ręce policjantów.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Turku, do zdarzenia doszło we wtorek 20 maja. Wtedy to mieszkanka Konina włamała się do domu 62-letniej małoszynianki. Obyło się bez skomplikowanego pokonywania zamków czy wybijania okna, gdyż złodziejka po prostu znalazła klucz do drzwi, znajdujący się na zewnątrz domu. Przestępczyni weszła do budynku i z szuflady meblościanki zabrała 1 000  zł.

reklama

Choć włamanie się powiodło, to „ulotnienie się” z terenu naszego powiatu nie poszło już tak gładko. Złodziejka, podróżując - jako pasażerka - autem wraz ze swoją znajomą i pewnym mężczyzną uczestniczyła w kolizji drogowej na al. Jana Pawła II w Turku. Wspomniana trójka miała pecha, gdyż ich kręcenie się po Małoszynie nie pozostało niezauważone. Policjanci w międzyczasie zostali powiadomieni przez mieszkańców tejże wsi o tym, że po okolicy krąży mała grupka osób, których zachowanie jest podejrzane, a wygląd wskazuje na niepolską narodowość.

Tak więc oto plan opuszczenia naszego powiatu przez szemranych „gości” nie powiódł się. Dzielnicowy szybko połączył fakty i w mig okazało się, że za włamanie w Małoszynie odpowiada nie kto inny, jak koninianka uczestnicząca w kolizji. Skradzione pieniądze odzyskano, a złodziejka usłyszała stosowne zarzuty.

AW
Źródło: KPP w Turku

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Ciąg dalszy sprawy Arkadiusza K. Odpowie za...

Ciąg dalszy sprawy Arkadiusza K. Odpowie za...

17 wrz.
Okradł stację w Tuliszkowie. Sprawca włamania...

Okradł stację w Tuliszkowie. Sprawca włamania...

21 sierp.
Po pijanemu ukradł autobus. Brak wyobraźni czy...

Po pijanemu ukradł autobus. Brak wyobraźni czy głupota?

17 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama