poniedziałek 18 stycznia 2021

Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

reklama

Znaleźli pół tony marihuany! CBŚ przejęło pod Turkiem narkotyki warte 5 mln zł

Znaleźli pół tony marihuany! CBŚ przejęło pod Turkiem narkotyki warte 5 mln zł - foto: lodzka.policja.gov.pl
foto: lodzka.policja.gov.pl 

Ogromną ilość narkotyków zabezpieczyli w jednej z wiosek powiatu tureckiego funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego.  Na posesji – na której zatrzymano dwóch pseudokibiców jednej z łódzkich drużyn piłkarskich – znaleziono aż 560 kg marihuany.

Kres nielegalnemu procederowi położyli funkcjonariusze łódzkiego CBŚ. To oni wkroczyli na plantację konopi indyjskich w powiecie tureckim. Uprawa tejże rośliny prowadzona była na terenie prywatnej, wynajętej posesji, na obrzeżach jednej z małych miejscowości, której nazwy służby nie podają.

reklama

Wiadomo, że konopie rosły w doskonale przygotowanych warunkach. Rośliny znajdowały się w odpowiednio przerobionych budynkach garażowych, których ściany wyłożone były folią, która pozwoliła na lepsze zachowanie ciepła. Ponadto w pomieszczeniach zainstalowano specjalne filtry, dzięki którym na zewnątrz nie wydostawał się zapach, który mógłby zwrócić czyjąś uwagę.  Na dodatek do miejsca, gdzie rosły krzaki, trzeba było się dostać przez dziurę wybitą w ścianie łazienki. Suszarnia z kolei znajdowała się na strychu.

Podczas nalotu znaleziono aż 560 kg marihuany, zapakowanej już w worki i gotowej do dostarczenia na rynek. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 46 i 32 lat. Aresztowani mieli wcześniej problemy z prawem, teraz grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Póki co Prokuratura Apelacyjna w Łodzi przedstawiła im zarzuty dotyczące wytwarzania i uprawy środków odurzających.

reklama

AW
Foto i wideo: materiały operacyjne CBŚ i KWP Łódź / www.lodzka.policja.gov.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Żuki: Zlikwidowali uprawę marihuany

Żuki: Zlikwidowali uprawę marihuany

30-08-2016
19-latek chciał zepchnąć radiowóz do rowu....

19-latek chciał zepchnąć radiowóz do rowu. Policja...

18-07-2016
Silny podmuch wiatru wywrócił żaglówkę. Płynęło...

Silny podmuch wiatru wywrócił żaglówkę. Płynęło w...

15-07-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama