czwartek 23 stycznia 2020

Fernandy, Jana, Rajmundy

reklama

19-latek chciał zepchnąć radiowóz do rowu. Policja ścigała ''łodziaków'' od Skęczniewa po Sieradz

19-latek chciał zepchnąć radiowóz do rowu. Policja ścigała ''łodziaków'' od Skęczniewa po Sieradz - foto: materiały operacyjne KPP w Sieradzu
foto: materiały operacyjne KPP w Sieradzu 

W sobotę w Sieradzu policjanci zatrzymali po nocnym pościgu opla astrę, który wcześniej na terenie Wielkopolski, a mówiąc konkretniej gminy Dobra, nie zatrzymał się do kontroli.

W nocy z 15/16 lipca 2016r. około godziny 01.00 policjanci z Komisariatu Policji w Dobrej w miejscowości Skęczniew zauważyli samochód osobowy marki opel astra. Ponieważ zachowanie pasażerów i kierowcy wzbudziło podejrzenia policjantów postanowili oni zatrzymać pojazd do kontroli. Kierujący oplem zignorował sygnały wydawane przez funkcjonariuszy, po czym zaczął uciekać.

Policjanci po włączeniu sygnałów świetlnych i dźwiękowych ruszyli w pogoń. W jej trakcie uciekający nieskutecznie usiłował zepchnąć wyprzedający go radiowóz do rowu. Ponadto wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego, między innymi: ignorował znaki STOP, na  jednym z rond jechał „pod prąd”, nie zważał także na znaki poziome. Po kilku minutach uciekający wjechał na teren powiatu sieradzkiego, gdzie do pościgu dołączył nieoznakowany radiowóz z Komisariatu Policji w Warcie.

Uciekający jechał w kierunku Sieradza, cały czas zajeżdżając radiowozom drogę, uniemożliwiając wyprzedzenie. Na ulicy Wojska Polskiego w Sieradzu  do pościgu dołączył radiowóz sieradzkiej drogówki. Pościg kontynuowano ulicami Sieradza, w tym między innymi Al. Grunwaldzką, ulicami Armii Krajowej i Jana Pawła II, a następnie obwodnicą miasta w kierunku Błaszek. W pewnym momencie „cywilny” radiowóz wyprzedził z lewej strony ściganego opla. Kierujący nim uderzył w wyprzedzający go radiowóz, chcąc go zepchnąć do rowu. Jednak to kierowca astry stracił panowanie nad samochodem i wjechał do rowu. Po chwili on i trzech pasażerów znalazło się w rękach policjantów.

Okazało się, że za kierownicą opla siedział 19-letni mieszaniec Łodzi. Pasażerowie to także mieszkańcy Łodzi. Po zatrzymaniu funkcjonariusze ustalili przyczynę nieudanej ucieczki. Okazało się, że za kierowcą wydany jest przez Prokuraturę Rejonową w Łodzi list gończy. Ponadto ma on  czynny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych po drodze publicznej. Prawdopodobnie prowadził on także samochód pod wpływem narkotyku w postaci amfetaminy. Po chwili policjanci ustali również, że za jednym z pasażerów wydany jest list gończy. 26 – letni łodzianin ma do odbycia kilkuletnią karę pozbawienia wolności orzeczoną przez sąd.

Obu mężczyzn zatrzymano w sieradzkim areszcie, a samochód zabezpieczono na parkingu strzeżonym. Rano 19 – latek usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu po drodze publicznej pomimo orzeczonego zakazu. Odpowie także za łamanie przepisów ruchu drogowego, a także najprawdopodobniej za prowadzeniem pojazdu pod wpływem środka odurzającego.

Źródło: sieradz.policja.gov.pl / KPP w Sieradzu
*tytuł pochodzi od redakcji

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
19-latek chciał zepchnąć radiowóz do rowu. Policja ścigała ''łodziaków'' od Skęczniewa po Sieradz - foto: materiały operacyjne KPP w Sieradzu

Podobne artykuły

Noga z gazu! Nieoznakowane BMW patroluje powiat.

Noga z gazu! Nieoznakowane BMW patroluje powiat.

22-08-2019
Nie miał prawka, przekroczył prędkość i uciekał...

Nie miał prawka, przekroczył prędkość i uciekał...

16-07-2019
Rajdowiec z nocnego pościgu zatrzymany. Grozi...

Rajdowiec z nocnego pościgu zatrzymany. Grozi mu do...

15-04-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama