sobota 25 września 2021

Aureli, Kamila, Kleofasa

19°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Policja apeluje: Uważajmy na domokrążców!

Policja apeluje: Uważajmy na domokrążców!
 

W piątek, w Turku skradziono pieniądze i złotą biżuterię. Sprawczyni proponując sprzedaż pościeli weszła do mieszkania starszej osoby i okradła ją. Policja apeluje o rozwagę i ostrożność w kontaktach z „domokrążcami”.

W dniu 8 maja br. o godz. 9.00, na terenie Turku doszło do kradzieży pieniędzy i złotej biżuterii. Kobieta proponując do sprzedaży ręczniki i pościel weszła do mieszkanie samotnie zamieszkałej osoby. Podczas pobytu w lokalu odwróciła uwagę jego właścicielki. Następnie ukradła z szafki meblowej 400 złotych ,złote pierścionki, łańcuszki, kolczyki i bransoletkę.

reklama

Informacje tę przekazujemy, aby przestrzec Państwa przed potencjalnymi złodziejami i oszustami. Przedstawiona powyżej sytuacja pokazuje jak wykorzystując ufność i nieuwagę osoby nieświadomej zagrożenia można wprowadzić ją w błąd a następnie okraść. Apelujemy o większą rozwagę i uczulamy na podobne sytuacje.

Już wiemy jak działa sprawca. Pod pozorem dokonania sprzedaży, kontroli, naprawy, montażu, wypełnienia ankiety angażuje domowników do wykonania innych czynności, co umożliwia dokonanie mu kradzieży pieniędzy bądź innych cennych przedmiotów. Nie ułatwiajmy, więc życia przestępcom.

Jeżeli komuś przydarzy się podobna sytuacja to proszę o sprawdzenie czy faktycznie osoba, która puka do Waszych drzwi jest urzędnikiem, monterem lub też pracownikiem administracji. Najlepiej w takim przypadku należy zadzwonić do instytucji, za pracownika, której odwiedzający nas się podaje i sprawdzić czy aby na pewno występuje w ich imieniu. Natomiast, jeśli macie Państwo podejrzenie, że możecie paść ofiarą złodzieja lub oszusta bardzo proszę o szybka reakcję.

reklama

Dzwońcie natychmiast na Policję pod nr alarmowy 997 lub 112. Tylko natychmiastowa informacja i szybka reakcja policji może doprowadzić do zatrzymania złodziei i oszustów.

Źródło: turek.policja.gov.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Akcja grupy chemicznej z Łodzi. Na strychu...

Akcja grupy chemicznej z Łodzi. Na strychu...

02-11-2020
Pożar we wsi Zadworna. Policjanci uratowali...

Pożar we wsi Zadworna. Policjanci uratowali życie...

22-09-2020
Kolejna tragedia na Wyzwolenia. 41-latek...

Kolejna tragedia na Wyzwolenia. 41-latek wyskoczył z...

20-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama