środa 28 luty 2024

Ludomira, Makarego, Wiliany

reklama

Prewencja dla babci i dziadka. Seniorzy na spotkaniu z policją

Prewencja dla babci i dziadka. Seniorzy na spotkaniu z policją - fot.: KPP w Turku
fot.: KPP w Turku 

W niedzielę Dzień Babci, w poniedziałek – Dziadka. Niestety, nasi najkochańsi seniorzy, nie do końca zdają sobie sprawę z zagrożeń, które czyhają na nich w obecnych czasach. Dlatego na specjalne zaproszenie policjantów z Turku babcie i dziadkowie uczestniczyli w zajęciach prewencyjnych.

Nie da się ukryć – seniorzy to grupa, która najczęściej pada ofiarami oszustów. Taka perfidna metoda stosowana przez złodziei zyskała nawet nazwę „na wnuczka”. Dlatego babcie i dziadków trzeba ciągle uświadamiać.

reklama

Podczas tegorocznych obchodów dnia Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Żukach, podkom. Marzena Kwaśna – profilaktyk Komendy Powiatowej Policji w Turku, ostrzegała seniorów o metodach działania sprawców oszustw. Sprawcy, oprócz metody na wnuczka, wymyślają coraz nowsze formy działania, także w cyberprzestrzeni. Warto poznać więc pewne mechanizmy, które uchronią seniorów przed wykorzystaniem.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
reklama
Dodatkowe zdjęcia do artykułu
Prewencja dla babci i dziadka. Seniorzy na spotkaniu z policją - fot.: KPP w Turku
Podobne artykuły

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama
reklama