czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Nie gaz, a fetor zepsutego mięsa powodem alarmu w markecie?

Nie gaz, a fetor zepsutego mięsa powodem alarmu w markecie?
 

W piątek 12 czerwca w jednym z nowo otwartych marketów w naszym mieście musieli pojawić się strażacy, policjanci i pracownicy Pogotowia Gazowego. Okazało się, że powodem alarmu nie był ulatniający się gaz. Wycieku gazu nie było, ale był za to zapach gnicia ok. 80 kg produktów żywnościowych – mięsa i oleju.

W piątkowe popołudnie wielu mieszkańców Turku zastanawiało się, co też dzieje się w jednym z nowych obiektów handlowych. W miejscu tym zjawiły się rozmaite służby, ponieważ pojawiło się podejrzenie, iż w markecie mogło dojść do wycieku gazu. Na miejsce udali się strażacy i policjanci, zjawiało się także Pogotowie Gazowe. Mundurowi zweryfikowali czy gaz faktycznie się ulatnia, ewakuowano ludzi z budynku. Na szczęście nie potwierdzono tego, że mogło dojść do rozszczelnienia instalacji gazowej.

reklama

Pogotowie Gazowe nie miało wiele pracy, ale do działania musiała wkroczyć później Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Turku. Jak informuje PSSE, w piatek w markecie odkryto, że rozkładowi ulegało tam ok. 80 kg mięsa i oleju. Sytuacja została jednak szybko opanowana, a pojemniki z zepsutą zawartością usunięto z marketu jeszcze tego samego dnia. Następnie dokonano dezynsekcji i dezynfekcji miejsca, gdzie ulokowane było owo mięso. Jak wskazuje wicedyrektor PSSE, produkty znajdowały się w pomieszczeniu nieobejmującym halę sprzedaży, więc nie było zagrożenia dla klientów.

Czyżby zapach rozkładającego się mięsa, znajdującego się w plastikowych pojemnikach, uruchomił czujnik? A może fałszywy alarm pozwolił przez przypadek na odkrycie mięsa?

AW
foto: MD

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
Nie gaz, a fetor zepsutego mięsa powodem alarmu w markecie?

Podobne artykuły

Rusza

Rusza "Bezpieczny weekend - Wielkanoc". Wzmożona...

19-04-2019
Włamanie na terenie Turku. Policja radzi jak...

Włamanie na terenie Turku. Policja radzi jak zapobiec

19-04-2019
Dobra: Wpadł z narkotykami podczas kontroli...

Dobra: Wpadł z narkotykami podczas kontroli drogowej

18-09-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama