poniedziałek 20 maja 2024

Bazylego, Bernardyna, Krystyny

reklama

Policjantka z Turku doceniona. Podkomisarz Marzena Kwaśna z "Kryształową Gwiazdą"

Policjantka z Turku doceniona. Podkomisarz Marzena Kwaśna z
fot. KWP Poznań 

W dniu 12 kwietnia w Trzebawiu odbyła się uroczysta gala, podczas której kolejne „Kryształowe Gwiazdy” trafiły do rąk policjantów i policjantek z Wielkopolski. Do grona laureatów dołączyło 62 mundurowych, którzy w służbie lub poza nią uratowali ludzkie życie. Wśród docenionych w tym roku funkcjonariuszy znalazła się także policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Turku - podkom. Marzena Kwaśna.

„Kryształowa Gwiazda”  to szczególne wyróżnienie dla funkcjonariuszy, którzy swoją postawą udowodnili, czym są dla każdego policjanta słowa roty ślubowania. Ta prestiżowa nagroda, wręczana  policjantom z Wielkopolski, jest wyrazem uznania dla tych funkcjonariuszy, którzy w trakcie codziennej służby lub poza nią, często narażając siebie, przyczynili się do uratowania ludzkiego życia, bądź też ich działania przyniosły wyraźną poprawę losu drugiego człowieka.

reklama

Przypomnijmy, podkomisarz Marzena Kwaśna w dniu 11 września 2023 roku, przebywając na urlopie wypoczynkowym uratowała życie 1,5 rocznego dziecka. Około godz. 21:00 w trakcie meldowania się w recepcji, usłyszała krzyki i wzywanie pomocy dobiegające z hotelowego holu. Funkcjonariuszka natychmiast pobiegła w miejsce, skąd dobiegał hałas i zauważyła jak mężczyzna trzyma na rękach 1,5 roczne dziecko, które nie oddychało, miało sine usta. Funkcje życiowe były niewyczuwalne. Policjantka przystąpiła do resuscytacji krążeniowo-oddechowej w wyniku której, dziecko zaczęło oddychać i odzyskało przytomność. O zdarzeniu pisaliśmy tu: https://www.turek.net.pl/policja/35778-na-wakacjach-z-rodzina-czujna-jak-na-sluzbie-policjantka-z-turku-uratowala-zycie

Od 2005 roku na uroczystej zbiórce Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu razem z Zarządem Wojewódzkim NSZZ Policjantów woj. wielkopolskiego wyróżnia w ten sposób  policjantów – bohaterów.  Przez 19 lat wręczono 939 „Kryształowych Gwiazd” i 119 Kryształowych Gwiazd ze Wstęgą. To setki ocalonych osób, tyleż samo historii ludzkich dramatów i zdarzeń, w których policjanci bez wahania ruszyli na pomoc. Ogromna liczba laureatów pokazuje, że niesienie pomocy drugiemu człowiekowi, często z narażeniem własnego życia, jest w policyjnej służbie niemalże codziennością.

źródło: KWP Wielkopolska

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
Dodatkowe zdjęcia do artykułu
fot. KWP Poznań2
fot. KWP Poznań3
fot. KWP Poznań4
fot. KWP Poznań5
Podobne artykuły
Myślała, że wygra 4 tysiące, a straciła 2!...

Myślała, że wygra 4 tysiące, a straciła 2! Mieszkanka powiatu...

5 mrz.
Turkowska Policja apeluje: Nie chcesz płacić,...

Turkowska Policja apeluje: Nie chcesz płacić, zapnij pasy!

16 lt.
Kolejny kierowca bez uprawnień. 20-latek...

Kolejny kierowca bez uprawnień. 20-latek stracił prawko na 3 miesiące

6 lt.
Bądź bezpieczny na drodze i cmentarzu!...

Bądź bezpieczny na drodze i cmentarzu! Policja apeluje o ostrożność!

31-10-2023
Sobotnie strzelanie w Potażnikach. Policjanci...

Sobotnie strzelanie w Potażnikach. Policjanci rywalizowali o Puchar...

03-10-2023
Czterech na jednego! Napadli, pobili, to teraz...

Czterech na jednego! Napadli, pobili, to teraz posiedzą!

22-09-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama