Dni Turku i Gminy Turek już za 3 dni!

czwartek 05 sierpnia 2021

Emila, Karoliny, Kary

15°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

58 mandatów i 8 uprawnień zatrzymanych. Wzmożone kontrole na drogach

58 mandatów i 8 uprawnień zatrzymanych. Wzmożone kontrole na drogach
 

Od poniedziałku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wspólnie z policjantami Turkowskiej drogówki prowadzą wzmożone działania na drogach powiatu tureckiego.

Od 1 grudnia 2015 roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wspólnie z policjantami Turkowskiej drogówki prowadzą wzmożone działania na drogach. Działania mające na celu zapobieganie wypadkom drogowym ukierunkowane na eliminację kierujących po spożyciu alkoholu i pod działaniem środków odurzających oraz przestrzeganie ograniczeń prędkości, zapinanie pasów, bezpieczne przewożenie dzieci i stan techniczny pojazdów.

reklama

Policjanci wykorzystują wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości m.in. ręczne mierniki prędkości oraz radiowozy wyposażone w urządzenia do rejestracji zachowań uczestników ruchu drogowego.

Statystyki wskazują, iż  nieprzestrzeganie ograniczeń prędkości przez kierujących nadal jest główną przyczyną wypadków drogowych. Zmniejszenie zagrożeń związanych z nadmierną prędkością jest jednym z priorytetów zadań Policji.

Do chwili obecnej za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym zatrzymano 8 uprawnień do kierowania pojazdami. Na kierowców za popełnione wykroczenia nałożono 58 mandatów karnych. Najpoważniejsze "grzechy" to przekroczenie dozwolonej prędkości. W związku z problemami technicznymi samochodów policjanci zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych.

Źródło: KPP w Turku

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Nielegalna jazda po lesie

Nielegalna jazda po lesie "nagrodzona" mandatami....

31 mrz.
Akcja grupy chemicznej z Łodzi. Na strychu...

Akcja grupy chemicznej z Łodzi. Na strychu...

02-11-2020
Pożar we wsi Zadworna. Policjanci uratowali...

Pożar we wsi Zadworna. Policjanci uratowali życie...

22-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama