Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Kradzież na Caritas na szkodę starszej osoby

Kradzież na Caritas na szkodę starszej osoby
 

W dniu 9 marca 2016r. na terenie gminy Dobra doszło do kradzieży pieniędzy  przez osoby podszywające się pod pracowników Caristas.

W dniu 9 marca 2016r. około godziny 16.00 do domu zamieszkałego przez 81-latka przyjechał mężczyzna z kobietą, oboje w wieku około 50 lat. Podawali się za pracownika Caritas, a za powód przyjazdu podali sprawdzenie warunków mieszkaniowych pokrzydzonego. W trakcie rozmowy kobieta pokazywała ubrania, rzeczy które ma otrzymać pokrzywdzony, a w tym czasie mężczyzna wszedł do otwartego domu skąd dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 300 zł.

reklama

W ciągu ostatniego tygodnia to już druga tego typu zuchwała kradzież. W dniu 2 marca 2016r. podobnej  kradzieży  dokonano na terenie gminy Brudzew. Jednak w tym przypadku skradziono pieniądze w kwocie 28 tys. zł.

Informacje te przekazujemy, aby przestrzec Państwa przed potencjalnymi oszustami.  Przedstawiona powyżej sytuacja pokazują jak w łatwy sposób można wprowadzić w błąd i oszukać starszą osobę. Apeluję o większą rozwagę i uczulam na podobne sytuacje. Jest to jedna z metod w jaki sposób działają przestępcy wykorzystując naiwność  starszych osób. Z uwagi na to nie ułatwiajmy im zadania. Jeśli komuś przydarzy się podobna sytuacja to proszę o sprawdzenie czy faktycznie osoba jest tym za kogo się podaje, czy na pewno rozmawiacie z pracownikiem opieki społecznej lub innej instytucji. Sprawcy mogą podawać się także za wnuczka, siostrzeńca czy też innego członka rodziny próbując wyłudzić znaczne kwoty pieniędzy. Najlepiej w takim przypadku zadzwonić do rodziny, znajomych lub osoby zainteresowanej i spytać czy faktycznie do nas dzwoniła i potwierdzić przekazywane informacje.

Jeżeli macie Państwo podejrzenia, że możecie zostać oszukani bardzo proszę o szybką reakcję. Dzwońcie natychmiast na Policję pod nr alarmowy 997 lub 112. Tylko natychmiastowa informacja i szybka reakcja Policji może doprowadzić do zatrzymania takiego oszusta.

Źródło: KPP w Turku / www.turek.policja.gov.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Chciał kupić węgiel, stracił pięć tysięcy!

Chciał kupić węgiel, stracił pięć tysięcy!

25 sierp.
Zniknęły Ci stroiki lub kwiaty z grobu?...

Zniknęły Ci stroiki lub kwiaty z grobu? Przejrzyj te...

22 sierp.
Chciała kupić ubrania, straciła pieniądze i i...

Chciała kupić ubrania, straciła pieniądze i i biżuterię

14 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama