poniedziałek 03 sierpnia 2020

Augustyna, Kamelii, Lidii

reklama

Alarmy bombowe w całej Polsce. W Turku też szukano ładunków

Alarmy bombowe w całej Polsce. W Turku też szukano ładunków
 

Środa 8 czerwca nie była spokojnym dniem dla służb mundurowych. Policjanci i strażacy musieli zareagować na informacje o podłożonych bombach. Zgłoszenia dotyczyły nie tylko kilku budynków w Turku, ale i mnóstwa instytucji na terenie kraju.

Komenda Powiatowa Policji informuje, że w przypadku powiatu tureckiego maile dotarły do 9 instytucji. W Turku podejrzane informacje napłynęły m.in. do Urzędu Skarbowego i Sądu Rejonowego. Tego typu wiadomości oczywiście nie można było zlekceważyć. Na miejscu zjawili się strażacy PSP Turek, którzy zabezpieczyli teren, budynki przeszukali policjanci.

reklama

Alarmy w Turku nie były odosobnionymi przypadkami. Mundurowi musieli wkroczyć do działania np. w pobliskim Kole czy też Kaliszu, ale nie tylko. Warszawa, Gdynia, Pruszków, Katowice, Bytom, Świdnica, Oława, Zgorzelec – można wymieniać długo miasta, gdzie doszło dziś do podobnych zdarzeń. Ludzi musiano ewakuować z siedzib sądów, urzędów miejskich, urzędów skarbowych i celnych.

Czy to faktycznie seria głupich żartów, których sprawca poniesie wielkie konsekwencje, a może raczej zakrojone na szeroką skalę ćwiczenia, poprzedzające szczyt NATO i Światowe Dni Młodzieży?

AW 

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Rusza

Rusza "Bezpieczny weekend - Wielkanoc". Wzmożona...

19-04-2019
Włamanie na terenie Turku. Policja radzi jak...

Włamanie na terenie Turku. Policja radzi jak zapobiec

19-04-2019
Dobra: Wpadł z narkotykami podczas kontroli...

Dobra: Wpadł z narkotykami podczas kontroli drogowej

18-09-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama