sobota 31 lipca 2021

Ignacego, Lodomiry, Romana

21°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Kącik Profilaktyki: 10 000 zł wyparowało z konta

Kącik Profilaktyki: 10 000 zł wyparowało z konta - foto: freeimages.com / Marcin Rolicki
foto: freeimages.com / Marcin Rolicki  

W związku z rejestracją coraz większej ilości zdarzeń przestępczych, których ofiarami padają szczególnie osoby starsze, publikujemy materiały informacyjno-edukacyjne o charakterze profilaktycznym oraz informacje z faktycznych zdarzeń do jakich doszło na terenie kraju. Działanie to ma za zadanie ostrzegać potencjalne ofiary o metodach działania sprawców i wykroczeń, i tym samym ma na celu zapobieganie popełnianiu zdarzeń kryminalnych, które mogą zaistnieć w naszym powiecie. Publikowane zdarzenia są prawdziwe, a postępowania w sprawach prowadzone są przez komendy Policji na terenie całego kraju.

Poniżej opisany przypadek dotyczy prowadzenia dochodzenia w sprawie uzyskania dostępu do bankowości elektronicznej rachunku Anny R. i dokonanie nieautoryzowanych przelewów środków pieniężnych w kwocie 10.000 złotych. Mieszkanka Krotoszyna płacąc kartą BZ WBK za zakupy w aptece zobaczyła na terminalu płatniczym „brak środków na koncie”, po czym udała się do miejsca zamieszkania i po zalogowaniu się na własny rachunek bankowy za pomocą Internetu okazało się, że dzień wcześniej nieznany sprawca po przełamaniu elektronicznego zabezpieczenia konta przelał środki pieniężne w kwocie 1.500,00 złotych oraz 8.500,00 złotych na rachunek wewnętrzny tej samej osoby, a następnie powyższą kwotę w dwóch transzach przelał na rachunek bankowy ING Bank Śląski S.A. tytułem operacji PRZELEW BLUECASH ANDRZEJ NOWAK. W dniu dokonania tych przelewów poszkodowana otrzymała wiadomość sms z podanym linkiem do akceptacji celem zmiany hasła. W/w po kliknięciu zmieniła hasło dostępowe do własnego rachunku bankowego a tym samym straciła posiadane środki finansowe na swoim koncie.

reklama

Ucząc się na błędach innych bądźmy ostrożni i z ograniczonym zaufaniem podchodźmy do wiadomości sms-owych mających związek z naszymi finansami. Wszelkie zmiany w rachunkach bankowych najlepiej dokonywać osobiście w odpowiednich oddziałach banków. W przypadku wystąpienia podobnej sytuacji w Państwa środowisku proszę o kontakt z najbliższą jednostką Policji.

asp. Dorota Grzelka – koordynator ds. profilaktyki społecznej Wydziału Prewencji KPP w Turku

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Policjanci radzą. Bezpieczny powrót do szkoły

Policjanci radzą. Bezpieczny powrót do szkoły

01-09-2020
Policjanci apelują o zabezpieczanie mieszkań i...

Policjanci apelują o zabezpieczanie mieszkań i domów...

01-07-2020
Kącik profilaktyki - Zabezpieczajmy swoje...

Kącik profilaktyki - Zabezpieczajmy swoje mieszkania!

10-10-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama