wtorek 11 sierpnia 2020

Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

reklama

Konferencja "Czad i Ogień - Obudź czujność" wskazała zagrożenia

Konferencja
 

Komenda Powiatowej Straży Pożarnej w Turku w związku z okresem wzmożonego korzystania z urządzeń grzewczych przeprowadziła konferencję podczas której omówiono niebezpieczeństwa wynikające z ich nieprawidłowego użytkowania, a także przypomniano o regularnym czyszczeniu przewodów kominowych i co dzieje się, gdy tego nie robimy. Co ważne, w trakcie spotkania poinstruowano jak uchronić się przed zatruciem tlenkiem węgla, nazywanym często cichym zabójcą.

Przerażać może fakt, że zdaniem co czwartego polaka czad można rozpoznać po zapachu lub dymie. To oczywiście nie prawda - czadu NIE widać, NIE słychać i NIE czuć. Na konferencji wyjaśniono m.in. skąd bierze się czad i dlaczego jest tak niebezpieczny. Opowiedziano również o dużym zagrożeniu pożarowym wynikającym z braku czyszczenia kominów. Najczęściej z tego powodu dochodzi do pożaru zalegającej w kominie sadzy, a to z kolei może zagrażać przeniesieniu pożaru na sąsiednie budynki.

reklama

Poruszono też temat autonomicznych czujek tlenku węgla i dymu. Mimo że natychmiast ostrzegają o zagrożeniu i często ratują życie, nadal brakuje ich w domach. Podobnie jest z gaśnicami. Prawo nie nakazuje posiadania gaśnicy w mieszkaniu, ale dbając o własne bezpieczeństwo warto ją mieć.

Na zakończenie konferencji rozdano obecnym treściwe broszurki informacyjne, zawierające nie tylko wiele przydatnych informacji, ale skłaniające też do wielu rozważań.

Osoby zaproszone na konferencję nie były przypadkowe, bowiem Straży Pożarnej w Turku zależało na tym, by przekazane przez nich informacje trafiły do szerszego grona odbiorców. Wśród obecnych nie zabrakło więc dyrektorów turkowskich szkół. Całość spotkania poprowadził mł.kpt.Krzysztof Gruszczyński.

go

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
Konferencja

Podobne artykuły

O krok od tragedii nad zbiornikiem Gajówka....

O krok od tragedii nad zbiornikiem Gajówka. Strażacy...

9 sierp.
Śmiertelne potrącenie rowerzystki  pod Tuliszkowem

Śmiertelne potrącenie rowerzystki pod Tuliszkowem

6 sierp.
Wideo: Wybuch gazu i śmierć mężczyzny. Tragedia...

Wideo: Wybuch gazu i śmierć mężczyzny. Tragedia w...

28 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama