sobota 18 września 2021

Ireny, Irminy, Stanisława

12°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Leżeli na ziemi, mogli zamarznąć. Interwencje uratowały im zdrowie, a może i życie

Leżeli na ziemi, mogli zamarznąć. Interwencje uratowały im zdrowie, a może i życie
 

Nie bądźmy obojętni na los osób potrzebujących pomocy. Zwróćmy uwagę na osoby bezdomne, samotne, bezradne czy nietrzeźwe. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie. Pamiętajmy - jeden telefon może uratować czyjeś życie.

Policjanci każdego roku w sposób szczególny kontrolują miejsca, w których przebywają bezdomni. Informują ich o możliwości skorzystania z pomocy specjalistycznych ośrodków, które wszystkim potrzebującym oferują nocleg i ciepły posiłek. Wczoraj dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Turku wraz z pracownicami Miejskiego Ośrodka Pomocy w Turku odwiedzili miejsca na terenie domków letniskowych gdzie mogą przebywać osoby bezdomne.

reklama

Chłodna i mroźna aura jest szczególnie niebezpieczna dla bezdomnych. Noc spędzona w ujemnej temperaturze na ławce może skończyć się tragicznie. Jeśli spotkasz bezdomnego potrzebującego pomocy, nie przechodź obojętnie. Dlatego też nie należy przechodzić obojętnie obok takich osób podczas silnych mrozów. Tu także wystarczy wykręcić numer alarmowy i poinformować policjantów o takim przypadku.

Podczas minionego długiego weekendu turkowscy funkcjonariusze interweniowali w stosunku do 4 osób, które leżały na ziemi kiedy temperatury spadły znacznie poniżej zera. Zgłoszenia o leżących osobach zostały przekazane przez postronne osoby, które zainteresowały się taką osobą. Trzy osoby zostały odwiezione do miejsca zamieszkania i przekazane rodzinie, natomiast jedna osoba z uwagi na to, że zamieszkuje sama została  została doprowadzona do wytrzeźwienia.

Źródło: KPP w Turku / www.turek.policja.gov.pl
*tytuł pochodzi od redakcji

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Ćwiczenia na kruchym lodzie w PSP Turek

Ćwiczenia na kruchym lodzie w PSP Turek

6 mrz.
Rusza

Rusza "Bezpieczny weekend - Wielkanoc". Wzmożona...

19-04-2019
Włamanie na terenie Turku. Policja radzi jak...

Włamanie na terenie Turku. Policja radzi jak zapobiec

19-04-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama