wtorek 21 września 2021

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

3°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Sprawca ataku na kobietę w parku złapany! Uciekał, ukrywał się, wpadł na lotnisku

Sprawca ataku na kobietę w parku złapany! Uciekał, ukrywał się, wpadł na lotnisku - foto: www.turek.policja.gov.pl
foto: www.turek.policja.gov.pl 

W dniu 12 lutego br. dzięki wspólnym działaniom Straży Granicznej i policjantów Wydziału Kryminalnego KPP w Turku na lotnisku w Łodzi został zatrzymany mężczyzna podejrzewany o usiłowanie rozboju. 25-letni mężczyzna został aresztowany na dwa miesiące w związku z czynem którego dopuścił się na początku lutego br.

Do usiłowania rozboju doszło  w dniu 1 lutego br. gdy mężczyzna w parku miejskim  zaatakował młodą kobietę, którą dotkliwie pobił i próbował ukraść jej telefon.

reklama

(O sprawie pisaliśmy jako pierwsi w materiale "Skatował młodą dziewczynę, bo nie chciała oddać telefonu")

Po tym zdarzeniu policjanci intensywnie poszukiwali sprawcy tego przestępstwa i szybko wpadli na jego trop. Wytypowany 25-letni mężczyzna z terenu powiatu tureckiego przed zjawieniem się policjantów zdołał zbiec poza granice naszego kraju. Jednak policjanci kryminalni cały czas monitorowali sytuację i niedzielę po wylądowaniu na lotnisku mężczyzna natychmiast został zatrzymany.

Sprawcy tego czynu przedstawiono dwa zarzut, tj. usiłowanie rozboju oraz uszkodzenie ciała. Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów.

reklama

Prokuratura Rejonowa w Turku złożyła wniosek do Sądu Rejonowego w Turku, o zastosowanie wobec mężczyzny  środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. W związku z popełnionymi czynami  dzisiaj Sąd Rejonowy w Turku wobec mężczyzny zastosował  środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące. Za popełnione przestępstwa zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Turku / www.turek.policja.gov.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Zapadł wyrok za pobicie księdza. Finał głośnej...

Zapadł wyrok za pobicie księdza. Finał głośnej...

29-10-2020
Rusza

Rusza "Bezpieczny weekend - Wielkanoc". Wzmożona...

19-04-2019
Włamanie na terenie Turku. Policja radzi jak...

Włamanie na terenie Turku. Policja radzi jak zapobiec

19-04-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama