Dni Turku i Gminy Turek już za 3 dni!

czwartek 05 sierpnia 2021

Emila, Karoliny, Kary

15°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Ruszyła akcja "Prędkość - zero tolerancji". Przez 3 dni policjanci będą nieugięci wobec łamiących przepisy

Ruszyła akcja
 

Od 26 lipca br. rusza kolejna edycja działań kontrolno-prewencyjnych w ramach akcji „Prędkość – ZERO TOLERANCJI”. Przez kolejne 3 dni policjanci będą nieugięci wobec osób łamiących przepisy prawa ruchu drogowego. Działania ukierunkowane będą na egzekwowanie przepisów dotyczących obowiązujących ograniczeń prędkości. Pamiętajmy, że stosowanie się do ograniczeń wynikających ze znaków drogowych, może znacząco wpłynąć na redukcję liczby kolizji i wypadków.

Na wielkopolskich drogach wciąż odnotowuje się wzrastającą tendencję wypadków, w których dochodzi do ofiar śmiertelnych. W związku z tym, istnieje konieczność powtarzania wielokrotnie podejmowanych działań ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Już jutro 26 lipca ponownie rusza akcja „Prędkość- ZERO TOLERANCJI”.

reklama

Dzięki wyostrzonym kontrolom na drogach uda się w znacznym stopniu wyeliminować negatywne zachowania wśród uczestników ruchu drogowego. Dzisiaj ruszamy z profilaktyką w ramach ogólnokrajowych działań „TRUCK & BUS”, w trakcie których policjanci kontrolują pojazdy ciężarowe i autobusy pod kątem sprawdzenia technicznego oraz stanu trzeźwości kierowców. Działania te mają na celu wyeliminowanie nieprawidłowości w przewozie osób i towarów.

Często w trakcie wakacyjnych wyjazdów mamy do czynienia z większą liczbą wypadków. Szczególną grupą zagrożonych są piesi, a w szczególności dzieci i seniorzy. Wystarczy chwila nieuwagi a na przejściach dla pieszych dochodzi często do potrąceń, poprzez nadmierną prędkość kierowców, która skraca potrzebny czas drogi hamowania.

Pamiętać należy, iż nieodpowiednie przygotowanie do jazdy, brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości, do obowiązujących norm prawnych kodeksu drogowego bądź do panujących na drogach warunków atmosferycznych może stworzyć swoiste zagrożenie utraty panowania nad pojazdem co skutkuje niebezpieczeństwem zagrożenia zdrowia a nawet ludzkiego życia. Policjanci będą rozliczać wszystkich z nieodpowiedzialnej jazdy nakładając surowe kary za wykroczenia drogowe.

reklama

Policja apeluje, aby restryktywnie przestrzegać ograniczeń wynikających ze znaków drogowych, a także zachowywać szczególną ostrożność na drogach dostosowując prędkość do zmieniających się warunków atmosferycznych.

Kierowco przed każdą podróżą należy się odpowiednio przygotować, pamiętaj o zapięciu pasów, o sprawdzeniu pojazdu czy jego stan nie budzi zastrzeżeń m.in. pod kątem sprawnych świateł, hamulca, skrzyni biegów, czy lusterka są odpowiednio ustawione, dzięki temu jazda będzie bezpieczniejsza, pozwalając nam uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

Sprawdź w jaki sposób możesz stracić prawo jazdy oraz ile punktów karnych grozi za naruszenie przepisów ruchu drogowego.

Źródło: KWP w Poznaniu / KPP w Turku

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Przekroczył prędkość o 63km/h w terenie...

Przekroczył prędkość o 63km/h w terenie zabudowanym....

12 lip.
Wideo: Na podwójnej ciągłej i z nadmierną...

Wideo: Na podwójnej ciągłej i z nadmierną prędkością...

26 maj.
Nielegalna jazda po lesie

Nielegalna jazda po lesie "nagrodzona" mandatami....

31 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama