wtorek 29 września 2020

Michaliny, Michała, Rafała

reklama

Turek: Zarzuty za kradzież z włamaniem oraz uszkodzone mienie

Turek: Zarzuty za kradzież z włamaniem oraz uszkodzone mienie
 

W dniu 16 sierpnia br. na ul. Spółdzielców w Turku, policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali 22-latka oraz 24-latkę, którzy są podejrzewani o włamanie do pojazdu oraz podpalenie.

W nocy 16 sierpnia br., około godziny 1:00, policjanci patrolując ul. Spółdzielców zauważyli dwie osoby, które postanowili wylegitymować. W trakcie czynność dostrzegli na przyległym parkingu, tlący się samochód Alfa Romeo. Natychmiast powiadomiono Straż Pożarną, po chwili pożarem objęte było już niemalże całe auto.

reklama

Policjanci ustalili, iż legitymowany 22-latek mieszkaniec pow. tureckiego i 24-latka mieszkanka powiatu kolskiego, prawdopodobnie włamali się do samochodu, z wnętrza którego dokonali kradzieży rzeczy, a następnie podpalili go. Osoby zostały zatrzymane do wyjaśnienia.

W skutek pożaru uszkodzeniu uległ też inny pojazd marki Opel Vectra, który był zaparkowany na tym samym parkingu. Skradzione przedmioty z wnętrza pojazdu odzyskano. Czynności procesowe prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Turku, a osoby usłyszały zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia, za co Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności do dziesięciu lat. W stosunku do jednej z osób zastosowano  środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

źródło: KPP Turek / www.turek.policja.gov.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Pożar we wsi Zadworna. Policjanci uratowali...

Pożar we wsi Zadworna. Policjanci uratowali życie...

22 wrz.
Kolejna tragedia na Wyzwolenia. 41-latek...

Kolejna tragedia na Wyzwolenia. 41-latek wyskoczył z...

20 wrz.
Wypadek w Tarnowskim Młynie. Zderzenie dwóch...

Wypadek w Tarnowskim Młynie. Zderzenie dwóch mercedesów

18 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama