wtorek 29 listopada 2022

Błażeja, Margerity, Saturnina

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Droga pożarowa przy Łąkowej to nie parking

Droga pożarowa przy Łąkowej to nie parking - KPP w Turku / www.turek.policja.gov.pl
KPP w Turku / www.turek.policja.gov.pl 

Nawet najlepiej wykonane drogi pożarowe do budynków nie będą spełniały swojej funkcji w przypadku zagrożenia życia i zdrowia, jeśli kierujący pojazdami będą je traktować jako dodatkowy parking. Źle zaparkowane samochód to dłuższy dojazd strażaków i innych służb ratowniczych. To czas, który może decydować o życiu lub śmierci.

Sytuacja blokowania takiej drogi w naszym mieście ma miejsce na ul. Łąkowej 4 przy budynku Wydziału Geodezji i Kartografii. Jest to droga pożarowa należącą do SP ZOZ w Turku.

reklama

Większość dróg pożarowych oznaczonych jest za pomocą znaków B-36 i "droga pożarowa". Tak jest również w przypadku drogi na ul. Łąkowej 4.

Nieprawidłowe zaparkowanie samochodu może nas wiele kosztować. Po pierwsze mandat za złe parkowanie, po drugie punkty karne.  Jeżeli będziemy w samochodzie to otrzymamy mandat od ręki, w przeciwnym wypadku możemy zastać wezwanie za wycieraczką samochodu. Wówczas należy zgłosić się we wskazane miejsce, jeśli tego nie uczynimy zostanie przeciwko kierującemu skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Turku.

Ponadto w przypadku pożaru właściciel auta może zostać pociągnięty do odpowiedzialności za utrudnienie prowadzenia działań ratowniczych, co zagrożone jest karą aresztu, grzywny (do 5000 zł) albo nagany.

Apelujemy, aby nie zastawiać dróg pożarowych.

Źródło: KPP w Turku / www.turek.policja.gov.pl

reklama
Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
KPP w Turku / www.turek.policja.gov.pl2
KPP w Turku / www.turek.policja.gov.pl3

Podobne artykuły

Wideo: Kolejne działania policji z udziałem...

Wideo: Kolejne działania policji z udziałem drona....

12 paźd.
Policyjna akcja NURD w powiecie tureckim....

Policyjna akcja NURD w powiecie tureckim. Wykazano...

29 wrz.
Punkty karne zostaną z nami przez dwa lata. Od...

Punkty karne zostaną z nami przez dwa lata. Od...

19 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama