piątek 20 lipca 2018

Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

reklama

Droga pożarowa przy Łąkowej to nie parking

Droga pożarowa przy Łąkowej to nie parking - KPP w Turku / www.turek.policja.gov.pl
KPP w Turku / www.turek.policja.gov.pl 

Nawet najlepiej wykonane drogi pożarowe do budynków nie będą spełniały swojej funkcji w przypadku zagrożenia życia i zdrowia, jeśli kierujący pojazdami będą je traktować jako dodatkowy parking. Źle zaparkowane samochód to dłuższy dojazd strażaków i innych służb ratowniczych. To czas, który może decydować o życiu lub śmierci.

Sytuacja blokowania takiej drogi w naszym mieście ma miejsce na ul. Łąkowej 4 przy budynku Wydziału Geodezji i Kartografii. Jest to droga pożarowa należącą do SP ZOZ w Turku.

reklama

Większość dróg pożarowych oznaczonych jest za pomocą znaków B-36 i "droga pożarowa". Tak jest również w przypadku drogi na ul. Łąkowej 4.

Nieprawidłowe zaparkowanie samochodu może nas wiele kosztować. Po pierwsze mandat za złe parkowanie, po drugie punkty karne.  Jeżeli będziemy w samochodzie to otrzymamy mandat od ręki, w przeciwnym wypadku możemy zastać wezwanie za wycieraczką samochodu. Wówczas należy zgłosić się we wskazane miejsce, jeśli tego nie uczynimy zostanie przeciwko kierującemu skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Turku.

Ponadto w przypadku pożaru właściciel auta może zostać pociągnięty do odpowiedzialności za utrudnienie prowadzenia działań ratowniczych, co zagrożone jest karą aresztu, grzywny (do 5000 zł) albo nagany.

reklama

Apelujemy, aby nie zastawiać dróg pożarowych.

Źródło: KPP w Turku / www.turek.policja.gov.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

90 wykroczeń w 2 dni. Kierowcy lubią...

90 wykroczeń w 2 dni. Kierowcy lubią przekraczać...

26 mrz.
Wrząca: Dachowała na drodze do Piętna

Wrząca: Dachowała na drodze do Piętna

02-10-2017
54 wykroczenia, 11 zatrzymanych dowodów. Akcja...

54 wykroczenia, 11 zatrzymanych dowodów. Akcja...

28-07-2017
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama