środa 30 września 2020

Geraldy, Honoriusza, Wery

reklama

Szymany: Pożar w stodole

Szymany: Pożar w stodole
 

W poniedziałkowe przedpołudnie strażacy mieli pełne ręce roboty. Mundurowi musieli interweniować w jednym z gospodarstw we wsi Szymany (gm. Dobra).

Do zdarzenia doszło przed godz. 12:00. Wtedy to nad Szymanami pojawiły się potężne kłęby gryzącego dymu. Powodem było pojawienie się zarzewia ognia w stodole jednego z gospodarstw. Na miejsce szybko przybyli strażacy PSP Turek, a także ochotnicy z okolicznych jednostek OSP, to jest z Piekar, Dobrej, Kowali Pańskich, Rzechty. Sytuację udało się opanować, ale by całkowicie uporać się z zagrożeniem, należało wywieźć ze stodoły siano, zrzucić je na pobliskiej łące i tam definitywnie ugasić.

Na ustalenie przyczyn zdarzenia przyjdzie jeszcze czas, ale nieoficjalnie mówi się o tym, że doszło po prostu do samozapłonu składowanej w stodole paszy dla bydła.

AW

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Po wybuchu gazu na Wyszyńskiego. Czy można było...

Po wybuchu gazu na Wyszyńskiego. Czy można było...

z wczoraj
Pożar budynków gospodarczych i mieszkalnego w...

Pożar budynków gospodarczych i mieszkalnego w Zadwornej

24 wrz.
Pożar we wsi Zadworna. Policjanci uratowali...

Pożar we wsi Zadworna. Policjanci uratowali życie...

22 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama