Dni Turku i Gminy Turek już za 6 dni!

poniedziałek 02 sierpnia 2021

Gustawa, Kariny, Stefana

14°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Szymany: Pożar w stodole

Szymany: Pożar w stodole
 

W poniedziałkowe przedpołudnie strażacy mieli pełne ręce roboty. Mundurowi musieli interweniować w jednym z gospodarstw we wsi Szymany (gm. Dobra).

Do zdarzenia doszło przed godz. 12:00. Wtedy to nad Szymanami pojawiły się potężne kłęby gryzącego dymu. Powodem było pojawienie się zarzewia ognia w stodole jednego z gospodarstw. Na miejsce szybko przybyli strażacy PSP Turek, a także ochotnicy z okolicznych jednostek OSP, to jest z Piekar, Dobrej, Kowali Pańskich, Rzechty. Sytuację udało się opanować, ale by całkowicie uporać się z zagrożeniem, należało wywieźć ze stodoły siano, zrzucić je na pobliskiej łące i tam definitywnie ugasić.

Na ustalenie przyczyn zdarzenia przyjdzie jeszcze czas, ale nieoficjalnie mówi się o tym, że doszło po prostu do samozapłonu składowanej w stodole paszy dla bydła.

AW

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Nocny pożar budynku w Tarnowskim Młynie. W...

Nocny pożar budynku w Tarnowskim Młynie. W akcji 10...

14 czerw.
Pożar budynku mieszkalnego na ul. Leśnej w...

Pożar budynku mieszkalnego na ul. Leśnej w Turku. W...

17 maj.
Gm. Przykona: Pożar drewnianych budynków w...

Gm. Przykona: Pożar drewnianych budynków w...

26 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama