wtorek 07 lipca 2020

Estery, Kiry, Rudolfa

reklama

Wideo: Gasili pożar w budynku biblioteki w Słodkowie

Wideo: Gasili pożar w budynku biblioteki w Słodkowie
 

W środę 18 lipca doszło do pożaru budynku na terenie XIX-wiecznego zespołu dworsko-parkowego, usytuowanego nieopodal stawu w Słodkowie. Obecnie znajduje się w nim siedziba Gminnej Biblioteki Publicznej.

Do zdarzenia doszło w środowy ranek. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, ogień pojawił się na poddaszu budynku, a następnie kłęby dymu rozprzestrzeniły się na kolejne pomieszczenia. Na terenie przy dworku zjawili się strażacy KP PSP Turek, OSP Turek, OSP Grzymiszew oraz policjanci, a działaniom mundurowych przyglądał się wójt gminy Turek – Karol Mikołajczyk. By poradzić sobie z zadymieniem i zyskać lepszą widoczność podczas działań, strażacy musieli m.in. wybić dziurę w dachu budynku. Konieczne było też użycie wysięgnika.

reklama

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Wideo: Pożar lakierni i magazynu w Dobrej. W...

Wideo: Pożar lakierni i magazynu w Dobrej. W akcji...

1 lip.
Wideo: Kolejne podpalenie samochodu w Turku? W...

Wideo: Kolejne podpalenie samochodu w Turku? W nocy...

12 maj.
Pożar mieszkania na ul Polnej. Nie żyje...

Pożar mieszkania na ul Polnej. Nie żyje 47-letni...

24 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama