piątek 25 września 2020

Aureli, Kamila, Kleofasa

reklama

Wideo: Gasili pożar w budynku biblioteki w Słodkowie

Wideo: Gasili pożar w budynku biblioteki w Słodkowie
 

W środę 18 lipca doszło do pożaru budynku na terenie XIX-wiecznego zespołu dworsko-parkowego, usytuowanego nieopodal stawu w Słodkowie. Obecnie znajduje się w nim siedziba Gminnej Biblioteki Publicznej.

Do zdarzenia doszło w środowy ranek. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, ogień pojawił się na poddaszu budynku, a następnie kłęby dymu rozprzestrzeniły się na kolejne pomieszczenia. Na terenie przy dworku zjawili się strażacy KP PSP Turek, OSP Turek, OSP Grzymiszew oraz policjanci, a działaniom mundurowych przyglądał się wójt gminy Turek – Karol Mikołajczyk. By poradzić sobie z zadymieniem i zyskać lepszą widoczność podczas działań, strażacy musieli m.in. wybić dziurę w dachu budynku. Konieczne było też użycie wysięgnika.

reklama

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Pożar budynków gospodarczych i mieszkalnego w...

Pożar budynków gospodarczych i mieszkalnego w Zadwornej

z wczoraj
Pożar we wsi Zadworna. Policjanci uratowali...

Pożar we wsi Zadworna. Policjanci uratowali życie...

22 wrz.
W Słodkowie

W Słodkowie "wylądował" Peugeotem w stawie. Nikomu...

29 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama