czwartek 13 grudnia 2018

Dalidy, Juliusza, Łucji

reklama

Kącik profilaktyki: Zabezpiecz swój jednoślad

Kącik profilaktyki: Zabezpiecz swój jednoślad - foto: freeimages.com / Maciej Podgórski
foto: freeimages.com / Maciej Podgórski 

Komenda Powiatowa Policji w Turku w ostatnim czasie przyjmuje coraz większą liczbę zgłoszeń o kradzieży rowerów. Łupem złodziei padają jednoślady różnych marek, o różnej wartości, pozostawione z zabezpieczeniem jak i bez zabezpieczenia na klatkach schodowych, pod sklepami, pod blokami itp. Złodziej potrafi upatrzyć sobie właściciela roweru i tak naprawdę wystarczy chwila nieuwagi aby stracić swój ekologiczny środek transportu. Najgorsze jest pozostawienie nawet zabezpieczonego roweru na noc pod blokiem. Jeśli mamy możliwość postarajmy się schować nasze mienie w piwnicy, wózkarni czy też na balkonie.

Nie ma stuprocentowego zabezpieczenia roweru przed kradzieżą, ale można zminimalizować to ryzyko zachowując zdrowy rozsądek, stosując się do zasady ograniczonego zaufania i używając różnego rodzaju zabezpieczeń. Sprawcy kradną również wykorzystując nasze zaabsorbowanie zakupami czy rozmowę ze znajomym. Dlatego tak ważne jest stosowanie solidnych zabezpieczeń nie tylko samego mienia, ale również miejsc gdzie jest ono przechowywane: piwnic, garaży.

reklama

Apelujemy zatem do właścicieli jednośladów o rozwagę i ostrożność przy pozostawianiu jednośladów szczególnie na terenach miejsc użyteczności publicznej.

Pamiętaj!

  • Zawsze zamykaj rower na zamknięcia patentowe, nawet jeśli pozostawiasz go „na chwilkę”, a na noc umieść go w bezpiecznym miejscu;

    reklama
  • zanotuj markę, typ roweru, najlepiej sfotografuj go. Pamiętaj, aby sprzedawca zawsze wpisał do karty gwarancyjnej numer seryjny roweru, który kupujesz;

  • zwróć uwagę na kręcących się po klatkach schodowych i w pobliżu domu ludzi, zainteresuj się kogo albo czego szukają, zapamiętaj ich wygląd;

  • nie kupuj okazjonalnie roweru od nieznanej osoby – rower może pochodzić
    z kradzieży.

Jeśli już dojdzie do kradzieży zgłoś to na Policję.

Informujemy również, że w Komendzie Powiatowej Policji w Turku ruszają działania „Oznakuj Swój Jednoślad”. Najbliższa taka akcja zostanie przeprowadzona nad zbiornikiem wodnym w Przykonie w dniu 12 sierpnia br.
od godz. 15.00 do 18.00

Każdy jest zainteresowany dodatkową formą zabezpieczenia swojego jednośladu może zgłosić się do KPP w Turku ul. Legionów Polskich 3.

st. asp. Dorota Grzelka – koordynator ds. profilaktyki społecznej Wydziału Prewencji KPP
w Turku

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Kącik profilaktyki: Uważajmy na kieszonkowców!...

Kącik profilaktyki: Uważajmy na kieszonkowców!...

30 list.
Kącik profilaktyki:

Kącik profilaktyki: "Nie świecę po oczach" - kolejna...

26 list.
Dobra: Wpadł z narkotykami podczas kontroli...

Dobra: Wpadł z narkotykami podczas kontroli drogowej

18 wrz.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama