czwartek 22 luty 2024

Małgorzaty, Marty, Nikifora

reklama

Zdemaskowano grupę okradającą Polsat i NC+. Sześć osób zatrzymanych, 600 zamieszanych!

Konferencja prasowa w Prokuraturze Okręgowej w Koninie

Zdemaskowano grupę okradającą Polsat i NC+. Sześć osób zatrzymanych, 600 zamieszanych!
 

Policjanci zatrzymali sześciu mieszkańców Turku, którzy łamiąc ustawę o ochronie niektórych usług świadczonych drogą elektroniczną. udostępnili nielegalny sygnał telewizyjny swoim klientom. Do tego czasu ujawniono ponad 600 osób korzystających z nielegalnego oprogramowania. Sprawa jest rozwojowa. Konińscy prokuratorzy przypuszczają, że takich osób może być więcej.

Dzisiaj przed południem w budynku konińskiej prokuratury odbyła się coroczna konferencja prasowa. Jeden z jej głównych tematów dotyczył Turku. Prokurator Marek Kasprzak zapewniał, że zainteresuje on nie tylko tutejszych dziennikarzy, ale również mieszkańców naszego powiatu. Od dłuższego czasu w mieście spadła sprzedaż usług Cyfrowego Polsatu oraz NC+. Sprawą zajęli się turkowscy policjanci. W styczniu zatrzymali sześć osób, które drogą elektroniczną świadczyły niedozwolone usługi. „Oskarżeni wykupywali u operatorów najdroższe pakiety kanałów telewizyjnych, wraz z dekoderem i anteną satelitarną, a następnie przerabiali inne dekodery, przekazywali je klientom. Za ich pośrednictwem za 30 zł miesięcznie przesyłali im kod dostępu. Tym sposobem odbiorca dysponował wszelkimi kanałami danej platformy”. - mówił prokurator Kasprzak.

reklama

Do tego czasu ujawniono już ponad 600 odbiorców. Nie znamy dokładniej liczby osób korzystających z przestępczego procederu. Zatrzymanym nadawcom nielegalnego sygnału postawiona zarzuty z artykułu 6 ustawy, o której mowa. Kara przewidziana za ten czyn to 3 lata pozbawienia wolności. „Wobec mężczyzn zastosowano środki zapobiegawcze wolnościowe, w postaci zabezpieczenia mienia na poczet grożących kar – grzywny, bądź wyrównania szkody wyrządzonej operatorom”. – wyjaśniał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koninie.

Sprawa jest rozwojowa. Konińscy prokuratorzy przypuszczają, że takich osób może być więcej. Obecnie zajmuje się nią Prokuratura Rejonowa w Turku wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Turku oraz Wydziałem do walki z Cyberprzestępczości KWP w Poznaniu.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
reklama
Dodatkowe zdjęcia do artykułu
Zdemaskowano grupę okradającą Polsat i NC+. Sześć osób zatrzymanych, 600 zamieszanych!
Podobne artykuły
Zabrał policjantom broń i zaczął strzelać....

Zabrał policjantom broń i zaczął strzelać. Niebezpieczny incydent...

04-11-2023
Nieletni ze złamaną żuchwą w szpitalu w...

Nieletni ze złamaną żuchwą w szpitalu w Łodzi. Policja planuje...

14-10-2021
Finał sprawy o bratobójstwo. Maciej J. był...

Finał sprawy o bratobójstwo. Maciej J. był niepoczytalny

26-11-2020
Porachunki czy chęć zysku?

Porachunki czy chęć zysku?

30-10-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama
reklama