Zbiórka dla OSP Międzylesie. Zebrano 4350 zł czyli 54% !!! POMAGAMY !!!

czwartek 04 czerwca 2020

Christy, Helgi, Karola

reklama

Zdemaskowano grupę okradającą Polsat i NC+. Sześć osób zatrzymanych, 600 zamieszanych!

Konferencja prasowa w Prokuraturze Okręgowej w Koninie

Zdemaskowano grupę okradającą Polsat i NC+. Sześć osób zatrzymanych, 600 zamieszanych!
 

Policjanci zatrzymali sześciu mieszkańców Turku, którzy łamiąc ustawę o ochronie niektórych usług świadczonych drogą elektroniczną. udostępnili nielegalny sygnał telewizyjny swoim klientom. Do tego czasu ujawniono ponad 600 osób korzystających z nielegalnego oprogramowania. Sprawa jest rozwojowa. Konińscy prokuratorzy przypuszczają, że takich osób może być więcej.

Dzisiaj przed południem w budynku konińskiej prokuratury odbyła się coroczna konferencja prasowa. Jeden z jej głównych tematów dotyczył Turku. Prokurator Marek Kasprzak zapewniał, że zainteresuje on nie tylko tutejszych dziennikarzy, ale również mieszkańców naszego powiatu. Od dłuższego czasu w mieście spadła sprzedaż usług Cyfrowego Polsatu oraz NC+. Sprawą zajęli się turkowscy policjanci. W styczniu zatrzymali sześć osób, które drogą elektroniczną świadczyły niedozwolone usługi. „Oskarżeni wykupywali u operatorów najdroższe pakiety kanałów telewizyjnych, wraz z dekoderem i anteną satelitarną, a następnie przerabiali inne dekodery, przekazywali je klientom. Za ich pośrednictwem za 30 zł miesięcznie przesyłali im kod dostępu. Tym sposobem odbiorca dysponował wszelkimi kanałami danej platformy”. - mówił prokurator Kasprzak.

reklama

Do tego czasu ujawniono już ponad 600 odbiorców. Nie znamy dokładniej liczby osób korzystających z przestępczego procederu. Zatrzymanym nadawcom nielegalnego sygnału postawiona zarzuty z artykułu 6 ustawy, o której mowa. Kara przewidziana za ten czyn to 3 lata pozbawienia wolności. „Wobec mężczyzn zastosowano środki zapobiegawcze wolnościowe, w postaci zabezpieczenia mienia na poczet grożących kar – grzywny, bądź wyrównania szkody wyrządzonej operatorom”. – wyjaśniał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koninie.

Sprawa jest rozwojowa. Konińscy prokuratorzy przypuszczają, że takich osób może być więcej. Obecnie zajmuje się nią Prokuratura Rejonowa w Turku wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Turku oraz Wydziałem do walki z Cyberprzestępczości KWP w Poznaniu.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
Zdemaskowano grupę okradającą Polsat i NC+. Sześć osób zatrzymanych, 600 zamieszanych!

Podobne artykuły

Maciej J. oczekuje na badania psychiatryczne....

Maciej J. oczekuje na badania psychiatryczne. Biegli...

15 kw.
Przedłużono areszt tymczasowy dla Macieja J.

Przedłużono areszt tymczasowy dla Macieja J.

27 mrz.
Prokuratura podała wyniki badań...

Prokuratura podała wyniki badań toksykologicznych...

26 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama