niedziela 26 maja 2019

Eweliny, Jana, Pawła

reklama

Policja apeluje: W internecie nie jest się anonimowym

Policja apeluje: W internecie nie jest się anonimowym
 

Cyberprzemoc to problem narastający z roku na rok. Funkcjonariusze z pionu do walki z cyberprzestępczością od początku roku zatrzymali 20 osób podejrzanych między innymi: o zniewagę publiczną, groźby karalne czy namawianie do popełnienia przestępstwa. 

Obraźliwe komentarze w internecie, publiczne znieważenia, nawoływania do popełnienia zbrodni czy nawet groźby karalne kierowane przez telefon. Policjanci na terenie całego kraju odnotowują coraz więcej takich zgłoszeń, kierowanych wobec osób publicznych. Na podstawie materiałów zebranych w niecałe dwa miesiące, funkcjonariusze zatrzymali 20 osób. Po skierowaniu spraw do sądu, wymiar sprawiedliwości zdecydował o tymczasowym aresztowaniu czterech osób, a wobec sześciu pozostałych zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze. Wiele spraw jest jeszcze w fazie ustaleń, inne nie zostały jeszcze rozwiązane, a nowych wcale nie brakuję. Policjanci do walki z cyberprzestępczością apelują o rozważne i odpowiedzialne korzystanie z portali internetowych.

reklama

Z uwagi na fakt, że na ogół przestępstwa dokonywane za pośrednictwem sieci uważane są za nieważne i błahe. Wcale tak nie jest. Funkcjonariusze, na terenie całego kraju, na bieżąco kontrolują sieć i w przypadku ustalenia przestępstwa, zatrzymują jego sprawcę i wyciągają wobec niego odpowiednie konsekwencje prawne.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Wylegitymowali 100 osób i skontrolowali 80...

Wylegitymowali 100 osób i skontrolowali 80 pojazdów....

22 maj.
Wideo: Skoda dachowała pod Brudzyniem. Wypadek...

Wideo: Skoda dachowała pod Brudzyniem. Wypadek na...

14 maj.
Policjanci z Turku najlepsi. Konkurs policyjny...

Policjanci z Turku najlepsi. Konkurs policyjny...

11 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama