poniedziałek 23 września 2019

Bogusława, Liwiusza, Tekli

reklama
Wzorek

Tuliszków. Pożar domu w Sarbicku

Tuliszków. Pożar domu w Sarbicku
 

Najprawdopodobniej od iskry z pieca doszło do pożaru domu w Sarbicku. Budynek, w którym mieszkało dwóch mężczyzn spłonął doszczętnie. Podczas zdarzenia poszkodowany został mężczyzna. Trafił do szpitala w Koninie.

W poniedziałek 26 lutego przed godziną 2.00, dyżurujący na stanowisku kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Turku otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalno-gospodarczego w miejscowości Sarbicko. Do pożaru oprócz zawodowych strażaków zadysponowano jeszcze wozy bojowe z OSP Tuliszków, OSP Grzymiszew oraz druhów z miejscowej jednostki OSP Sarbicko. Gdy ratownicy dotarli na miejsce zdarzenia dom w całości objęty był ogniem. Mieszkający w nim mężczyźni opuścili go jeszcze przed przybyciem strażaków. Ratownicy udzielili jednemu z nich kwalifikowanej pomocy medycznej, następnie przekazali poszkodowanego ratownikom medycznym, którzy przewieźli mieszkańca Srabicka do szpitala w Koninie.

reklama

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań ratowniczo-gaśniczych, podaniu trzech prądów gaśniczych w natarciu na palący się budynek, wyniesieniu dwóch butli propan-butan oraz ich schłodzeniu. Po ugaszeniu ognia strażacy w wykorzystaniem kamery termowizyjnej przeszukali pomieszczenia budynku. W działaniach ratowniczych trwających blisko 4 godziny brało udział 29 ratowników z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.


Zdjęcia: PSP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Po 15-tej wypadki osobówek w Feliksowie i...

Po 15-tej wypadki osobówek w Feliksowie i...

28 sierp.
Wypadek drogowy w Piętnie. Poszkodowane 3 osoby...

Wypadek drogowy w Piętnie. Poszkodowane 3 osoby w...

18 czerw.
Wideo: Pożar na składowisku odpadów w...

Wideo: Pożar na składowisku odpadów w Słodkowie....

19 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama