niedziela 02 października 2022

Racheli, Sławy, Teofila

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Tuliszków. Pożar domu w Sarbicku

Tuliszków. Pożar domu w Sarbicku
 

Najprawdopodobniej od iskry z pieca doszło do pożaru domu w Sarbicku. Budynek, w którym mieszkało dwóch mężczyzn spłonął doszczętnie. Podczas zdarzenia poszkodowany został mężczyzna. Trafił do szpitala w Koninie.

W poniedziałek 26 lutego przed godziną 2.00, dyżurujący na stanowisku kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Turku otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalno-gospodarczego w miejscowości Sarbicko. Do pożaru oprócz zawodowych strażaków zadysponowano jeszcze wozy bojowe z OSP Tuliszków, OSP Grzymiszew oraz druhów z miejscowej jednostki OSP Sarbicko. Gdy ratownicy dotarli na miejsce zdarzenia dom w całości objęty był ogniem. Mieszkający w nim mężczyźni opuścili go jeszcze przed przybyciem strażaków. Ratownicy udzielili jednemu z nich kwalifikowanej pomocy medycznej, następnie przekazali poszkodowanego ratownikom medycznym, którzy przewieźli mieszkańca Srabicka do szpitala w Koninie.

reklama

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań ratowniczo-gaśniczych, podaniu trzech prądów gaśniczych w natarciu na palący się budynek, wyniesieniu dwóch butli propan-butan oraz ich schłodzeniu. Po ugaszeniu ognia strażacy w wykorzystaniem kamery termowizyjnej przeszukali pomieszczenia budynku. W działaniach ratowniczych trwających blisko 4 godziny brało udział 29 ratowników z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.


Zdjęcia: PSP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
2
3
4

Podobne artykuły

Strażacy z jednostek  z terenu powiatu...

Strażacy z jednostek z terenu powiatu tureckiego...

8 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama