Zbiórka dla OSP Międzylesie. Zebrano 4350 zł czyli 54% !!! POMAGAMY !!!

środa 03 czerwca 2020

Anatola, Leszka, Tamary

reklama

Laureaci Powiatowych Eliminacji OTWP "Młodzież zapobiega pożarom" władali strażacką komendą

Laureaci Powiatowych Eliminacji OTWP
 

25 kwietnia 2019 r. punktualnie o godzinie 08:00 odbyła się uroczysta zmiana służby, podczas której Komendant Powiatowy PSP w Turku kpt. Piotr Pietrucha dokonał symbolicznego powitania laureatów Powiatowych Eliminacji OTWP,, Młodzież zapobiega pożarom” obiekcie komendy.

Dzień w straży rozpoczął się od omówienia zasad bhp i zapoznania ze specyfiką służby. O godz. 8:30 odbyła się narada komendanta powiatowego z udziałem Starosty Tureckiego- Pana Dariusza Kałużnego w związku z sytuacją pogodową oraz zagrożeniami pożarowymi w lasach. Młodzież miała możliwość uczestnictwa w odprawie w roli obserwatorów. Była to okazja do zasiadania w miejscu przeprowadzania narad służbowych kierownictwa.Komendant powiatowy opowiedział gościom na czym polega jego praca i jak wyglądają jego codzienne obowiązki służbowe. Przedstawił zasady funkcjonowania urzędu i ścieżkę kariery w Państwowej Straży Pożarnej. Nie zabrakło również ciekawostek związanych z historią tureckiej zawodowej straży pożarnej.

reklama

Funkcjonariusze oprowadzili uczestników po obiekcie strażnicy. Również na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej uczestnicy zapoznali się ze specyfiką zawodu strażaka. Przymierzali mundury, oglądali samochody pożarnicze, uczyli się zasad udzielania pierwszej pomocy. Uczestniczyli jako obserwatorzy w ćwiczeniach z ratownictwa technicznego oraz ratownictwa wysokościowego. Z wielkim zaciekawieniem przyglądali się monitorom i urządzeniom, za pomocą których dyżurni stanowiska kierowania komendanta powiatowego koordynują działania tureckich strażaków. Równie ważne było zapoznanie ze sprzętem, którego używają strażacy- dzień w straży pożarnej miał na celu również pomóc finalistom w przygotowaniu do etapu Wojewódzkiego OTWP. Dzień spędzony w komendzie był dla uczestników dużym przeżyciem- na twarzach młodych ludzi malowały się różne emocje -od uśmiechu, radości po powagę, przejęcie ale i dumę. Nie każdy bowiem ma możliwość patrzeć na świat z perspektywy członka kadry kierowniczej PSP i przekonać się, ja bardzo odpowiedzialne to funkcje.

Mamy nadzieję, że jeden dzień na stanowisku komendanta oraz dowódcy komendzie PSP w Turku był cenną lekcją, którą młodzi adepci sztuki pożarniczej zapamiętają na długie lata.Szczególne podziękowania należą się opiekunowi zastępcy przewodniczącego komisji ds. młodzieży przy ZOP ZOSP RP w Turku- druhowi Mariuszowi Zającowi, który przygotowuje laureatów do finału wojewódzkiego OTWP, który odbędzie się w dniu 27.04.2019 r. w Koninie .

źródło: PSP Turek
Tekst i zdjęcia – mł.kpt Jacek Erkiert , Izabela Kukuła

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Działania na rzecz ochrony przeciwpożarowej w...

Działania na rzecz ochrony przeciwpożarowej w lasach...

28 maj.
Wideo: Kolejne podpalenie samochodu w Turku? W...

Wideo: Kolejne podpalenie samochodu w Turku? W nocy...

12 maj.
Zawiadomienie w sprawie konkursu na dyrektora...

Zawiadomienie w sprawie konkursu na dyrektora ZSR w...

11 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama