piątek 02 grudnia 2022

Balbiny, Ksawerego, Pauliny

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Fałszywy alarm bombowy w LO, ZST i ZSR. Matury rozpoczęły się normalnie o 9:00

Fałszywy alarm bombowy w LO, ZST i ZSR. Matury rozpoczęły się normalnie o 9:00
 

W dniu dzisiejszym tj. 7 maja przed godziną 7:30 na skrzynki poczty elektronicznej sekretariatu Liceum Ogólnokształcącego w Turku, Zespołu Szkół Technicznych oraz Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Śr. wpłynęły wiadomości alarmujące o podłożonych ładunkach wybuchowych w tychże szkołach. Na teren szkół wezwano jednostki Policji i Straży Pożarnej w celu zabezpieczenia terenu i ewakuacji znajdujących się tam osób.

Aktualizacja: Szkoły zostały sprawdzone przez sekcję pirotechniczną. Alarm okazał się fałszywy. Uczniowie przystąpili o 9:00 do matur w LO, ZST oraz ZSR. Emaile zostały przekazane do dalszej analizy do CBŚP.

reklama

Pomieszczenia zaalarmowanych placówek muszą zostać sprawdzone przez pirotechników, taka jest procedura i wpłynie to z pewnością na dzisiejsze egzaminy maturalne. Sekcja pirotechniczna funkcjonuje przy KPP Turek i to ona sprawdza wspomniane szkoły. Przypomnijmy, że w LO, ZST oraz ZSR łącznie do matur przystąpiło 524 osoby. 

Jak informuje oficer prasowy PSP Turek kpt. Gruszczyński Krzysztof, zgłoszenie o alarmie bombowym jednostka PSP w Turku otrzymała tylko z ZSR w Kaczkach, gdzie zadysponowano dwie jednostki straży z PSP Turek oraz z OSP Kowale Księże. Informację o alarmie potwierdza także oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policjiw Turku, jednak ze szczegółami sytuacji wstrzymał się do oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

W dniu wczorajszym sygnały o podłożonych ładunkach wybuchowych sparaliżowały matury w wielu szkołach w Polsce. Były to sygnały głównie w dużych miastach, które okazały się na szczęście fałszywe. Po sprawdzeniu budynków uczniowie powrócili do szkół a egzaminy maturalne odbyły się z opóźnieniem. Fałszywy alarm bombowy to poważne przestępstwo. Grozi za to nawet osiem lat więzienia i gigantyczna kara finansowa. Łamiący prawo obywatel w każdej chwili może się spodziewać wizyty Wydziału Zwalczania Aktów Terroru CBŚP i innych służb bezpieczeństwa.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Fałszywy alarm bombowy w Szkole Podstawowej w...

Fałszywy alarm bombowy w Szkole Podstawowej w Przykonie

13 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama