wtorek 15 października 2019

Jadwigi, Leonarda, Teresy

reklama
Wzorek

Wideo: Ogromny pożar w Smulsku. Do akcji wezwano jednostki z sąsiednich powiatów

Wideo: Ogromny pożar w Smulsku. Do akcji wezwano jednostki z sąsiednich powiatów  - foto: OSP Turek
foto: OSP Turek 

Od około godziny 17.00, aż 31 jednostek straży pożarnej, w Smulsku w gminie Przykona, walczy z pożarem tartaku. Zagrożenie jest na tyle duże, że działania gaśnicze zakończą się najprawdopodobniej dopiero jutro.

Dyżurujący na stanowisku kierowania w turkowskiej PSP informację o zdarzeniu otrzymał tuż po godzinie 17.00. Po dotarciu na miejsce pierwszych jednostek tartak wraz z częścią produkcyjną oraz socjalną stał cały w ogniu. Jak informuje Jacek Erkiert, rzecznik komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Turku, ratownicy ocenili pożar na bardzo duży, dlatego zdecydowano o skierowaniu kolejnych zastępów strażaków.

reklama

Ogień gasi 31 jednostek, nie tylko z powiatu turkowskiego, ale również konińskiego, kolskiego, kaliskiego, poddębickiego oraz grupa operacyjna komendanta wojewódzkiego z Poznania. W historii naszego powiatu nie było jeszcze takiego zdarzenia do którego wezwano by tak dużą ilość jednostek. Na razie przyczyna pożaru jest nieznana. Wyjaśni ją policyjne śledztwo.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Powalone drzewa i liczne interwencje strażaków...

Powalone drzewa i liczne interwencje strażaków...

1 paźd.
Umowa na samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP...

Umowa na samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Kawęczyn

18 wrz.
Zderzenie Busa z BMW w Kawęczynie....

Zderzenie Busa z BMW w Kawęczynie. Poszkodowanych aż...

25 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama