środa 22 września 2021

Maury, Milany, Tomasza

10°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Mieszkaniec Cisewa odpowie za paserstwo. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Mieszkaniec Cisewa odpowie za paserstwo. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
 

Instalacje fotowoltaiczne to coraz popularniejsza alternatywa dla tych którym zależy na niskich rachunkach za prąd. Wraz z popularnością tej ekologicznej formy pozyskiwania prądu idzie także niebezpieczeństwo związane z utratą drogich paneli czy całej instalacji. Jak donosi dzisiejsze Echo Turku, proceder przywłaszczenia wartych blisko pół miliona złotych inwenterów do instalacji fotowoltaicznych miał miejsce także na terenie naszego powiatu.

Jak podaje Echo Turku w Cisewie (gm. Turek) na jednej z posesji turkowscy policjanci zabezpieczyli warte pół miliona złotych inwentery, najbardziej kosztowne elementy instalacji fotowoltaicznej. Ceny tych urządzeń wahają się w granicach od 2000 zł do nawet 6000 za sztukę. Właściciel posesji Arkadiusz K., nie potrafił wskazać źródła posiadania inwenterów. Mieszkańca Cisewa zatrzymano i oskarżono o paserstwo z paragrafu 294 KK. Jak się bowiem okazało posiadane przez Arkadiusza K. elementy instalacji pochodziły z kradzieży dokonanej w Lipsku na kwotę 63 tyś euro.

reklama

Cytowana przez Echo Turku, Aleksandra Okupańksa-Marańda, z Prokuratury Okręgowej w Koninie wyjaśniła że sprawa jest nadal w toku i trwają czynności zmierzające do ustalenia pokrzywdzonych. Mieszkańcowi Cisewa grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

MS

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Wideo: Zuchwała kradzież puszki z akcji...

Wideo: Zuchwała kradzież puszki z akcji...

16 mrz.
Chciał kupić, podmienił kluczyk i ukradł BMW

Chciał kupić, podmienił kluczyk i ukradł BMW

17 lt.
Kobieta podejrzana o kradzież pieniędzy...

Kobieta podejrzana o kradzież pieniędzy znajomym...

27-11-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama